BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,18
ALTIN 2.610,17
HABER /  GÜNCEL

Bu kadar da saf olunmaz ki

Siz siz olun bu tuzağa düşmeyin. Cepten dolandırıcılık haberi bu kez Van'dan geldi. Bu hikaye diğerlerinden biraz farklı.

Abone ol

Van'da dolandırıcıların verdiği numarayı arayan kişi tam 30 saat telefonunu açık bıraktı.  İşin garip tarafı ise telefonu kapatan kendisi değil GSM operatörü oldu. Mağdur Mehmet Kasım Polat'a gelen telefon faturası ise tam 6 bin 500 YTL oldu.

Polat, Emniyetin sözde ücretsiz hattını arayarak telefonumu açık tutmamı ve konferans görüşmelerine hattımı açmamı istediler. Ben de verilen numarayı arayarak uyarı gelinceye kadar cep telefonumu açık tuttum'' dedi.

Görüşme sırasında karşı taraftan polis telsiz anonslarının gelmesi üzerine ''bu oyuna'' inandığını anlatan Polat, şunları söyledi:

''Verilen cep numarasını aradığımda 'telefonunuz kayıt altındadır'' şeklinde tele sekreter anonsu geldi. Ben artık tamamen inandım ve telefonum açık halde 30 saat beklettim. Sonra ilgili operatörden 'telefonunuz yüksek görüşmeden dolayı kapatılmıştır' mesajı geldi.

Görüşme sırasında karşı taraftan polis telsiz anonslarının gelmesi üzerine ''bu oyuna'' inandığını anlatan Polat, şunları söyledi:

''Verilen cep numarasını aradığımda 'telefonunuz kayıt altındadır'' şeklinde tele sekreter anonsu geldi. Ben artık tamamen inandım ve telefonum açık halde 30 saat beklettim. Sonra ilgili operatörden 'telefonunuz yüksek görüşmeden dolayı kapatılmıştır' mesajı geldi."

Cep telefonu şebekesine dava açacağını belirten Polat, eşinin altın takılarını satarak 6 bin 500 YTL olan faturayı ödeyeceğini de sözlerine ekledi.