BIST 1.082
DOLAR 7,38
EURO 8,71
ALTIN 461,82
HABER /  GÜNCEL

Bu da İstanbul Earth

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test yayını yaptığı Şehir Rehberi, Google Earth’ün bir benzerini uyguladı.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test yayını yaptığı Şehir Rehberi, Google Earth’ün bir benzerini İstanbul’a uyguladı. İşte sokağınızı dahi görebileceğiniz adres:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test yayını yaptığı Şehir Rehberi, Google Earth’ün bir benzerini İstanbul’a uyguladı. http://sehirrehberi.ibb.gov.tr adresinden test yayını yapan rehberin, önümüzdeki ay tamamen hizmete girmesi hedefleniyor.

Belediyenin Bilgi İşlem Müdürlüğü mühendislerinin 6 aylık çalışmayla hazırladıkları İstanbul Şehir Rehberi, 1/5000 ölçekli yüksek çözünürlüklü 4 milyon adet hava fotoğraflarıyla hazırlandı. Rehberde, İstanbul’a ait yaklaşık 1,5 milyon bina, 80 bin sokak-cadde bilgisi yer alıyor. Rehberde, aranılan yerin hava fotoğraflarına adres girilerek ulaşılabiliyor. İstanbul’un önemli kültür, sanat ve spor merkezlerinin de belirtildiği sitede, yangın, trafik kazası, yol çalışması, doğalgaz arızası gibi olayların nerede meydana geldiği eşzamanlı olarak duyurulacak. Vatandaşlar da güncel olaylarla ilgili şikayetlerini bildirebilecek. Rehberdeki görüntüler, e-mail yoluyla paylaşılabiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
M.Ali Seda Sayanı ispiyonladı
ANKAda şok hırsızlık!
Castronun sağlığı iyiye gidiyor
BBPden 1 milyar mı aldı?
Altaylı RTÜKe yüklendi
Tamer Yılmaz YTÜ rektörü kimdir Tamer Yılmaz biyografisi
Yorumlar