HABER /  EKONOMİ

Bir Alman devi daha iflas ediyor

Praktiker'den sonra Almanya'nın tanınmış televizyon üreticisi de iflas etmemek için yatırımcı arıyor.

Almanya'nın tanınmış televizyon üreticilerinden Loewe'nin iflas etmemek ve yeni bir başlangıç yapmak için yatırımcı aradığı bildirildi.

Loewe firması yetkililerinin dün Coburg Bölge Mahkemesi'ne, alacaklılardan korunmak amacıyla müracaat ettikleri doğrulandı.

Loewe Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Harsch, yaptığı açıklamada, firmayı kurtarmak amacıyla yeni yatırımcı arayışlarını doğrulayarak, ''Yatırımcıları çekmek için alacaklılar ve mahkemenin de onayıyla önümüzdeki 3 ayda yeni yapılandırmayı sonlandırmak istiyoruz'' dedi.

1923'te Berlin'de kurulan elektronik firması Loewe, Almanya'da kaliteli ve lüks tv üretimiyle tanınıyor. Loewe televizyonlarının fiyatı Almanya'da 1000 ila 5000 avro arasında değişiyor.

800 çalışanı bulunan Loewe firmasının sert rekabet yaşanan sektöre ayak uyduramadığı, rakip firmalarının ucuz ve kaliteli televizyon üretmelerinin firmayı zor durumda bıraktığı yorumları yapılıyor. Alman firmanın Uzakdoğu'dan parça ithal ederek ucuz televizyon üretmeyi amaçladığı da ifade ediliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Minibüste tehlikeli yolculuk
Bu hastalık torunları bile etkiliyor
LCD televizyonlar onların ekmeklerine taş koydu
ABD üssünde çalışan sekiz işçi öldürüldü
Domino taşı devirmede dünya rekoru
İstanbul Konya hızlı tren bilet fiyatları kaç para kaç durak var?
Yorumlar