BIST 11.139
DOLAR 33,10
EURO 36,07
ALTIN 2.582,71
HABER /  DÜNYA

BioNTech-Pfizer aşısı korkuttu: ABD'li doktor aşıyı yaptırdıktan 2 hafta sonra öldü

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı

ABD'de bir doktor, BioNTech-Pfizer'in geliştirdiği koronavirüs aşısını olduktan 2 hafta sonra hayatını kaybetti. Doktorun ölümü hakkında konuşan eşi, aşıyı suçladı.

Abone ol

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan ABD’de salgınla mücadele devam ediyor. Son olarak covid-19'a karşı 1 günde 4 binden fazla kayıp veren ABD’de bir yandan aşılama da devam ediyor. ABD’li ilaç şirketi Pfizer tarafından geliştirilen aşının sağlık görevlilerine yapıldığı ülkede, Florida eyaletinde korona aşısı olan Gregory Michael adlı doktor, aşıdan 2 hafta sonra hayatını kaybetti.

Ellerinde ve ayaklarında çıktı!                                                                              Florida’da bir hastanede çalışan Gregory Michael, 18 Aralık'ta aşının ilk dozunu aldıktan 3 gün sonra ellerinde ve ayaklarında küçük lekeler ortaya çıktı.

Kan değerleri düştü                                                                                              Sosyal medya hesabından açıklama yapan eşi Heidi Neckelmann, Gregory Michael’in hastaneye gittiğini ve kan değerlerinin normal seviyenin çok altında tespit edildiğini söyledi.

Daha sonra eşinin yoğun bakıma alındığını söyleyen Neckelmann, eşinin kısa süre sonra hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi.

"Ölümü yüzde 100 aşı ile bağlantılı"
Neckelmann, eşinin ölümünün koronavirüs aşısıyla ilişkili olduğunu iddia ederek “Bence ölümü yüzde 100 aşı ile bağlantılı. Sağlığı çok iyiydi. Sigara içmiyordu. Sürekli spor yapıyordu. Kanolarımız vardı. Onları kullanırdı. Derin deniz balıkçısıydı. Ani ölümünün aşılama dışında başka hiçbir açıklaması yok” dedi.

Miami Tıbbi denetim operasyonlar Müdürü Darren Caprara, ölüm nedeni belirsizliğini koruyan Gregory Michael’ın ölümüyle ilgili COVID-19 aşısının nasıl bir rol oynayabileceğinin araştırıldığını söyledi.