HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Binali Yıldırım İstanbullulara müjdeyi verdi! O bölge tasarım merkezi yapılıyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Haydarpaşa Garı ve limanının da içinde bulunduğu bölgenin İstanbul Tasarım Merkezi yapılacağı müjdesini verdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Tasarım Zirvesi'nde konuştu. Yıldırım, "Tasarım şehri İstanbul’a yakışacak bir tasarım merkezinin müjdesini de vermek istiyorum. Haydarpaşa Limanı’nın ve Sultan Abdulhamid’in İstanbul – Bağdat tren yolunu yapmak için inşa ettiği garın da içinde olduğu bölgeyi İstanbul Tasarım Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İşte AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

İstanbul dünyada bir marka şehir olmak zorunda. Burada yaşayan milyonların bile farkında olamadığı bir unvanımız var. Burası bir tasarım şehri. Bunu UNESCO kararlaştırmış ve dünyada yaratıcı şehirler arasında 31 şehirden bir tanesi olarak belirlemiş. Bugün bu unvandan sonra ilk zirve yapılıyor. İstanbul dizayn zirvesi 31 şehir, tasarım temsilcisi, tasarım uzmanlarını bir araya getiriyor. Dünya çapında isimler bu zirveye katılıyor.

İstanbul'a Tasarım Merkezi Müjdesi

Tasarım şehri İstanbul’a yakışacak bir tasarım merkezinin müjdesini de vermek istiyorum. Haydarpaşa Limanı’nın ve Sultan Abdulhamid’in İstanbul – Bağdat tren yolunu yapmak için inşa ettiği garın da içinde olduğu bölgeyi İstanbul Tasarım Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

"İstanbul'da Büyük Bir Film Platosu Kuracağız"

ABD'nin ardından yurtdışında en fazla dizileri izlenen ülkeyiz. Sanatçılarımız bunu kendi imkanlarıyla yapıyor. İstanbul'da büyük bir film platosu kuracağız. İstanbul, dünyada en fazla merak edilen, görülmek istenen şehirler arasında 5. sıraya geldi. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Murat Kurum: 6,7 milyon yapı stoğu sağlıksız
FETÖ şüphelisi askerler itirafçı olup serbest kaldılar
'28 Şubat devam etseydi 15 Temmuz kalkışması yaşanmazdı' dedi sosyal medya yıkıldı
Rızık duası cuma namazından sonra kaç kere okunmalı?
Cuma selası ile ezan arasında duaların kabul olduğu an nedir?
AÖF kayıt yenileme ücretleri hangi bölüm harç kaç para?
Yorumlar 5 yorum