BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Binali Yıldırım İstanbullulara müjdeyi verdi! O bölge tasarım merkezi yapılıyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Haydarpaşa Garı ve limanının da içinde bulunduğu bölgenin İstanbul Tasarım Merkezi yapılacağı müjdesini verdi.

Abone ol

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Tasarım Zirvesi'nde konuştu. Yıldırım, "Tasarım şehri İstanbul’a yakışacak bir tasarım merkezinin müjdesini de vermek istiyorum. Haydarpaşa Limanı’nın ve Sultan Abdulhamid’in İstanbul – Bağdat tren yolunu yapmak için inşa ettiği garın da içinde olduğu bölgeyi İstanbul Tasarım Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İşte AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

İstanbul dünyada bir marka şehir olmak zorunda. Burada yaşayan milyonların bile farkında olamadığı bir unvanımız var. Burası bir tasarım şehri. Bunu UNESCO kararlaştırmış ve dünyada yaratıcı şehirler arasında 31 şehirden bir tanesi olarak belirlemiş. Bugün bu unvandan sonra ilk zirve yapılıyor. İstanbul dizayn zirvesi 31 şehir, tasarım temsilcisi, tasarım uzmanlarını bir araya getiriyor. Dünya çapında isimler bu zirveye katılıyor.

İstanbul'a Tasarım Merkezi Müjdesi

Tasarım şehri İstanbul’a yakışacak bir tasarım merkezinin müjdesini de vermek istiyorum. Haydarpaşa Limanı’nın ve Sultan Abdulhamid’in İstanbul – Bağdat tren yolunu yapmak için inşa ettiği garın da içinde olduğu bölgeyi İstanbul Tasarım Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

"İstanbul'da Büyük Bir Film Platosu Kuracağız"

ABD'nin ardından yurtdışında en fazla dizileri izlenen ülkeyiz. Sanatçılarımız bunu kendi imkanlarıyla yapıyor. İstanbul'da büyük bir film platosu kuracağız. İstanbul, dünyada en fazla merak edilen, görülmek istenen şehirler arasında 5. sıraya geldi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Murat Kurum: 6,7 milyon yapı stoğu sağlıksız
FETÖ şüphelisi askerler itirafçı olup serbest kaldılar
Rızık duası cuma namazından sonra kaç kere okunmalı?
Cuma selası ile ezan arasında duaların kabul olduğu an nedir?
Erdoğan'ın Şubat ayı mesaisi baş döndürdü
İçişleri Bakanlığın'dan 57 bin 191 kişi için flaş pasaport kararı!
Borsa Uzmanı Hüseyin Yücel: Son gelişmeler ülke adına sevindirici
Filiz Erkal kimdir kaç yaşında İbrahim Erkal'in eşi son gününü anlattı
İbrahim Erkal'in eşi Filiz Erkal kaç yaşında kaç çocukları var?
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıkladı yeni kredi devrede
Yorumlar 5 yorum