HABER /  EKONOMİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıkladı yeni kredi devrede

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Bugünden itibaren KOBİ’lerimiz için Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz" dedi.

Geçtiğimiz aylarda 14 bankasının katılı ile açıklanan KOBİ'lere değer kredisinde ikini aşamaya geçildi. Kredinin ilk paketinde KOBİ'lere 20 milyar TL kredi ayrıldı. 

İlk kredi paketinde yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan mikro ve küçük ölçekli KOBİ'lere yönelik finansman imkanı sağlandı. İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verildi.

20 milyar lira olan paketten yaklaşık 40 bin işletme yararlandı. Kredi; 6 ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve aylık 1,54 faiz oranlı verild.

Bu ilk paketin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçetiğimi hafta yeni bir paketin daha açıklanacağı müjdesini vermişti. Twitter'den açıklama yapan Albayrak, ikinci pakete dair detayları paylaştı. 

Albayrak'ın ekonomi dünyasını ilgilendiren paylaşımları şöyle: "Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz"

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Josef De Souza'dan bomba transfer açıklaması
Adana'da şüphe üzerine durdurulan araçta ele geçirildi
Somali'de bombalı saldırı 29 kişi hayatını kaybetti
Elon Musk ucuz Tesla Model 3'ü satışa sundu
Oğuzhan Özyakup'un mesajı ifşa oldu yazdığı kız reklamını yaptı
Yorumlar 6 yorum