BIST 8.032
DOLAR 28,85
EURO 31,59
ALTIN 1.894,15
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım 2023 planını açıkladı İstanbul'da...

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca düzenlenen iftar programında konuştu. Yıldırım, İstanbul'un 2023 planının anlattı.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, "Güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım görevde olduğu 33 gün içerisinde yurdun her köşesine gittiğini belirtti.

Özellikle de Doğu ve Güneydoğuda vatandaşlarımızla hasbihal etme fırsatı bulduğunu aktaran Başbakan Yıldırım, “Onlarla iftar sofrasında bulunma fırsatı oldu. Gördüm ki bir kez daha, Türk milleti büyük millet, Türkiye büyük bir ülke. Çünkü Güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle beraber, tasada ve sevinçte beraber olmayı kabul etmiş ve bu yönde hiçbir tereddüdü yok. Bunu çok iyi şekilde gördük" dedi.

"BAŞKANLIK YOLUNU DA BİRLİKTE AÇACAĞIZ"

Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolunun kaldığını ifade eden Başbakan Yıldırım, “14 yıl boyunca hem çalıştık, hem vesayetle mücadele ettik. Önümüze çıkan engelleri birer birer ortadan kaldırarak bu günlere geldik. Çok şey başardık ama işimiz bitmiş değil. Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları biz yaptık, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık, inşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız" diye konuştu.

"İSTANBUL'UN BİN KİLOMETRE RAYLI SİSTEMİ OLACAK"

İktidarları döneminde İstanbul’da yapılan projelere değinen Başbakan Yıldırım, Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna doğru ihaleye açılacağını aktardı. Başbakan Yıldırım devamla şöyle konuştu: 

"Planlananlarla birlikte 2023 yılında İstanbul'un tam bin kilometre raylı sistemi olacak. Bu ne demek biliyor musunuz? Londra'nın raylı sisteminin iki katından fazla demek. İstanbul'a da yakışır, İstanbul için de çok güzel olur."