BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,75
ALTIN 501,50
HABER /  EKONOMİ

Benzin fiyatları ne kadar oldu? İndirim müjdesi!

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 21 kuruşluk indirim gerçekleşecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Abone ol

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim benzinin pompa fiyatlarına ortalama 21 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara'da ortalama 6,89 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,68 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,83 liradan 6,62 liraya, İzmir'de 6,88 liradan 6,67 liraya inecek.

KENTLERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan eşel mobil sistemi çerçevesinde, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleşiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Türk Hava Yolları 9 ayda rekor kırdı!
Burak Yılmaz neden özür dilemedi?
Koeman sert çıktı: 'Görüntüler yalan söylemez'
FETÖ bağlantılı cinsel istismara ceza yağdı
Sosyal medya fenomenlerine ailelerden şikayet yağdı!
Adetli kadınlar kandilde nasıl ibadet eder Kur'an okunur mu?
Yorumlar 11 yorum