HABER /  EKONOMİ

Benzin fiyatları ne kadar oldu? İndirim müjdesi!

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 21 kuruşluk indirim gerçekleşecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim benzinin pompa fiyatlarına ortalama 21 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara'da ortalama 6,89 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,68 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,83 liradan 6,62 liraya, İzmir'de 6,88 liradan 6,67 liraya inecek.

KENTLERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan eşel mobil sistemi çerçevesinde, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleşiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Koeman sert çıktı: 'Görüntüler yalan söylemez'
Burak Yılmaz neden özür dilemedi?
Türk Hava Yolları 9 ayda rekor kırdı!
FETÖ bağlantılı cinsel istismara ceza yağdı
Eski muhtar dehşet saçtı: 3 ağır yaralı
Ne zaman deprem olacak depremi bilen isim Feyzi Bingöl anlattı
Yorumlar 11 yorum