BIST 4.505
DOLAR 18,84
EURO 20,19
ALTIN 1.135,25
HABER /  GÜNCEL

Belediye'den o kare için açıklama!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bir işçinin, emniyet şeridini koluna bağlaması üzerine yapılan haberlere tepki gösterdi.

Abone ol

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kar temizleme çalışması yapılırken bir işçinin güvenlik şeridi koluna bağlı olarak görüldüğü fotoğrafın internet medyası ve sosyal paylaşım sitelerinde eleştirilmesine ilişkin, "Belediyemizin herhangi bir yetkilisinin talimatı olmaksızın bir temizlik işçimiz tamamen o andaki kendi kararıyla şeridi koluna bağlamıştır ve kendi beyanına göre bu iş en fazla 5 dakika sürmüştür" dedi.

Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'da belki de son 10-20 yılın en yoğun kar yağışlı senesinin yaşandığını söyledi.

Yılbaşından hemen sonra iki gün üst üste yağan karın kalınlığının 40 santimetreyi geçmediğini ancak meteorolojik verilere göre şu anda bu miktarın 53 santimetre olduğunu vurgulayan Çoban, Temizlik İşleri ile Fen İşleri Müdürlükleri ekiplerinin bu konuda sahada yoğun bir çalışma yürüttüğünü anlattı.
Bu sırada çekilen bir fotoğrafın internet medyası ve sosyal paylaşım sitelerinde kendileri bakımından olumsuz haberlere konu edildiğini dile getiren Çoban, şöyle konuştu:

ÖYLE BİR ABARTILDI Kİ...

"Bu haber özellikle bir Afyonkarahisarlı olarak, aynı zamanda istihdam sağlayan bir kurumun başı olarak beni çok üzmüştür. Maalesef özellikle büyük gazetelerimizin haber sitelerinde olay öylesine abartılmıştır ki hakkaniyetten uzak, adaletten uzak, tamamen gerçeğe aykırı ve iftira niteliği taşıyan bir haber verilmiştir. Bugün şehir merkezimizde Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz yani taşeron işçilerle beraber yapılan çalışmalarda, belediyemizin herhangi bir yetkilisinin talimatı olmaksızın bir temizlik işçimiz tamamen o andaki kendi kararıyla şeridi koluna bağlamıştır ve kendi beyanına göre bu iş en fazla 5 dakika sürmüştür. Kaldı ki saatlerce bir işçinin orada bekletilmesi asla söz konusu olamaz."

Çoban, karla mücadele çalışmalarında, şerit çektikten sonra çalışmalar bitinceye kadar trafikle ilgili olumsuz bir duruma anında müdahale edebilmek için bir görevliyi bu alanda beklettikleri bilgisini verdi.

"ELLERİM ÜŞÜMESİN DİYE YAPTIM"

Söz konusu işçi Ali Karakazım'ın da itfaiye aracının geçişinden sonra şeridi tekrar bağlayıp çıkarmamak amacıyla fotoğraftaki gibi davrandığını aktaran Çoban, "Sorduğumuz zaman, 'Ellerim üşümesin diye böyle bir şey yaptım' gibi bir cevap vermiş. Haberlerde belirtildiği gibi 'insanlık ayıbı', 'saatlerce direk gibi beklettiler', bunlar tamamen yalandır, iftiradır. Bu yalan haberi yapanları, iftira edenleri kınıyorum" ifadesini kullandı.

Karakazım ise şeridin kolunda saatlerce kaldığı iddiasının doğru olmadığını belirtti.