BIST 7.849
DOLAR 28,93
EURO 31,22
ALTIN 1.890,90
HABER /  POLİTİKA

BBP idamı geri getirecek

BBP Genel Başkan yardımcısı Mustafa Destici hükümeti eleştirirken, ilginç açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Partisinin Eskişehir Yimpaş Otel’de düzenlediği toplantıya katılan BBP Genel Başkan yardımcısı Mustafa Destici hükümeti eleştirirken, ilginç açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin her geçen gün kötüye gittiğini savunan Destici, Avrupa Birliği için fuhuşa göz yumulduğunu öne sürdü. BBP iktidarında fuhuşu yasaklayacaklarını, idam cezasını geri getireceklerini söyleyen Destici şöyle konuştu:

“Türkiye’nin içinde bulunduğu durum çok kötü. ‘Cumhurbaşkanını halk seçsin’ diye yıllardır bağırıyoruz. Niçin halktan korkuyorlar? Muhalefette söylediklerini, iktidara gelince unuttular. 10 yıl önce dinin elden gittiğini söylüyorlardı. Eskiden Akdamar Adası’nda klise açılıp, İstanbul’da kuran kursları kapatılmıyordu. 15 yıldır İstanbul’u yönetiyorlar. Kuran kurslarının kaçak olduğunu yeni mi farkettiler. Hükümet samimi ve çözümden yana bir tavır izlemiyor. Büyük şehirlerde yaşamak imkansız hale geldi. Kapkaç, uyuşturucu, fuhuş aldı başını gitti. Milletin ahlakını da bozdular. Avrupa Birliği için fuhuşa izin verdiler. Biz iktidara gelince fuhuşu yasaklayıp, türbanı serbest bırakacağız. Olayların son bulması için de idamı geri getireceğiz. Artık cezaevinde cani besleme devri bitecek.”

“YABANCI MİSYONERLERİ KOVACAĞIZ”

Son günlerde misyonerlik tartışmalarının yine gündeme geldiğini anlatan Destici, “Biz Türk-İslam kültürünün içinde, islamın bize verdiği emirler çerçevesinde hareket ederiz. Herkes kendi dinini seçmekte özgürdür. Ancak, aklı ermemiş çocuklarımızı dinimizden koparacak hareketlerin de karşısındayız. Biz Türkiye’deki yabancı misyonerleri kapı dışarı edeceğiz. Yerli misyonerlere ise yol göstereceğiz. Ülke bir taraftan bölünmek isteniyor. Kürtler bizim kardeşimiz, PKK ise düşamınızdır.”