BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Bayburt ve Tunceli'de okullara kar tatili

Bayburt ve Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir günlüğüne ara verildi. Bu arada Doğu Karadeniz'i Bayburt üzerinden Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Kop Dağı geçidi de yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Abone ol

BAYBURT'ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün bir günlüğüne eğitime ara verildi. Tunceli'nin Pülümür ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. 

Bayburt'ta sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye ulaştığı kentte, eğitim ve öğretime ara verildi. Bayburt Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlüğüne ara verildiğini duyurdu. Duyuruda hamile ve engelli kamu personelinin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bu arada Doğu Karadeniz'i Bayburt üzerinden Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Kop Dağı geçidi de yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri Kop Dağı geçidinde yol açma çalışması başlattı.

PÜLÜMÜR'DE 2 GÜNLÜK TATİL

Pülümür Kaymakamlığı, sabah saatlerinde başlayıp, etkisini arttırarak devam ettiren kar yağışı nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okulları 1 gün süreyle tatil etme kararı aldı.