HABER /  GÜNCEL

Başsavcının ardından iki kişinin daha başı yandı

Organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü olan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Çakıcı’ya süresiz sağlık kurulu raporu verilmesi önce başsavcının, ardından da raporu veren başhekim ve il sağlık müdürünün görevden alınmasına neden oldu.

MHP Lideri Bahçeli'nin ziyaretinden ve af istemesinden sonra Suç örgütü lideri hükümlüsü Alaaddin Çakıcı haberleri gündemden düşmüyor. Karar gazetesi yazarlarını ölümle tehdit eden Çakıcı için 22 Haziran’da hazırlanan sağlık raporunda ziyaretçi sınırının kaldırılması istendi. En son Çakıcı'nın ziyaretçi sınırlarını kaldırdığı ortaya çıkan başsavcı görevden alınarak Ankara'ya savcı olarak atanmıştı.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça ile 6 uzman doktorun imzaladığı süresiz sağlık kurulu raporunda Çakıcı’da 16 farklı türde hastalık olduğu, altısının ölümcül risk taşıdığı belirtilerek şöyle denildi: 

"Akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali aynı zamanda helalleşme açısından bu zaman dilimleri arasında, istediği isimlerle, kişi, sayı adeti koymadan, kendisi için bu ziyaretler hastalıklarının kontrol edilebilmesi için ve morali açısından yeniden hayata bağlayabilir.”

'YİNE DE HER ŞEYİ ALLAH BİLİR…'

Raporun devamında ise “Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapılabilir” cümlesinin yer alması Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) harekete geçirdi. Sağlık Bakanlığı’na bir yazı göndererek, bu raporun doğruluğunu sordu.

'USULE VE FENNE UYGUN DEĞİL' 

Yazıda şöyle denildi: 

“Rapor tanı ve tedavi sürecine dair tıbbi bulgu içermediği gibi, raporun dili ve üslubu hekimlik ve sağlık ortamında bugüne kadar verilmekte olan rapor formatlarının hiçbiri ile uyum göstermemekte ‘usule ve fenne’ uygun düşmemektedir. Bu nedenle söz konusu belgenin ilgili hastanede gerçekten düzenlenip düzenlenmemiş olduğuna ve düzenlenmiş ise bunun Cumhuriyet başsavcılığına gönderilip gönderilmediğine bu hususta Bakanlığınız tarafından herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığına ilişkin açıklamanın ivedilikle bizimle ve kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyoruz.”

'BU RAPOR TIP TARİHİNE GEÇER' 

TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, raporu ilk gördüklerinde inanmadıklarını belirterek, Hürriyet’ten Meltem Özgenç'e şunları söyledi: 

“Çünkü şimdiye kadar böyle bir şey görmedik, şaşkınız. Raporlarda hastanın tanıları, hastalığının derecesi tanımlanır ve başsavcılığa iletilir. Bu rapor böyle değil. Ancak yalanlama olmaması Cumhuriyet başsavcısının görevden alınması, başhekimin görevden alınması bu raporu doğrulamaktadır. Bu rapor dünya tıp tarihine geçer. Raporun durumu netleşince TTB, altında imzası bulunan hekimlerle ilgili olarak gerekli prosedürü uygulayacaktır.”

GÖREVDEN ALINDILAR

En son olarak raporda imzası bulunan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça görevden alındı.

Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı! Sebebi Çakıcı mı?..

Alaattin Çakıcı'ya süresiz sağlık raporu ve sınırsız ziyaretçi izni

Alaattin Çakıcı'nın hastalığı ne? Karar yazarlarına ikinci şok!

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ duyurdu! Bağdadi'nin oğlu öldürüldü
KPSS lise başvuru ücreti kaç para-hangi bankaya?
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak-kaç gün kaldı ÖSYM 2018 takvimi
Dikkat maaşlar azalacak! Kim ne kadar az maaş alacak
AÖL sınav giriş belgesi yayınladı mı açık lise sınav yeri sorgulama
Kreş yardımı için başvuru şartları neler TC ile başvuru ekranı
Yorumlar 14 yorum