BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

Başkan Mevlüt Uysal oyunu Başakşehir'de kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, oyunu Başakşehir’de kullandı. Çıkışta açıklama yapan Uysal, “Seçimin vatanımız, milletimiz ve İstanbul'umuz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Abone ol

Mevlüt Uysal, Başakşehir 5. etaptaki İBB Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'na eşi Hatice Uysal ile birlikte geldi. Başkan Uysal’ı AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahattin Kayas ve Başakşehir Beldiye Başkanı Yasin Kurtoğlu karşıladı.

Okul bahçesinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Uysal, vatandaşlarla selamlaşarak ve fotoğraf çektirerek oy kullanacağı sınıfa geçti. 1074 numaralı sandıkta oyunu kullanan Mevlüt Uysal, sandık görevlilerine başarılar diledi.

Oyunu kullandıktan sonra sandık görevlilerine teşekkür eden Uysal, ardından okul bahçesinde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Başkan Uysal açıklamasında, "Yeni sistemde ilk seçimimiz Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimimiz. Biz de oyumuzu kullandık ve vatandaşlık görevimizi yaptık. Seçimin vatanımız, milletimiz ve İstanbul'umuz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kampanya döneminin çok güzel geçtiğini hatırlatan Uysal, "İnşallah bugün seçim de güzel geçer. Dünyada, ülkemizin demokrasi adına şu anda geldiği iyi bir nokta var. Buna gölge düşmeden seçimlerin bitirilmiş olması, ülkemiz ve hepimiz adına sevindirici olacak. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2018 – Erdoğan - İnce oy oranı?
AK Parti kaç oy aldı AKP milletvekili sayısı ne kadar oldu?
Oy verme işlemi sonrası Akşener'den ilk açıklama
Amasya Milletvekilleri 27. dönem 2018 Amasya Seçim Sonucu
Meral Akşener ne kadar oy aldı? 24 Haziran Seçimi Oy oranı son durum ne?
Seçim 2018 sonuçları – Kim ne kadar oy aldı?
Tokat Milletvekilleri 27. dönem 2018 Tokat Seçim Sonucu
2018 Ordu Seçim Sonucu 27. dönem Ordu Milletvekilleri
Giresun Milletvekilleri 27. dönem 2018 Giresun Seçim Sonucu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama
Yorumlar