YAZARLAR

Başı heyecanlı ama sonu çok sıkıcıydı

Ali amcanın canına tak etmişti bekarlık. Kafaya koymuştu bir kere evlenmeyi. En sonunda karar verdi ve bir evlenme programına başvurdu.

Ali amcanın canına tak etmişti bekarlık. Kafaya koymuştu birkere evlenmeyi. En sonunda karar verdi ve bir evlenme programınabaşvurdu.

*

Ali amca televizyona ilk olarak, Ayşe teyzenin talibi olarakçıktı. Ayşe teyze onu spor arabası olmadığı için reddetti.

*

Daha sonraki günlerde Ali amcaya, Fadime teyze talip olarakgeldi. Bu seferde Ali amca reddeden taraftı. Çünkü Fadime teyzeninvücut ölçüleri 90-60-90 değildi.

*

Bu böyle sürüp gidecek derken, Ali amca, kendisi gibitaliplerini arayan diğer bir adayla görüşmeye başladı. Çokta güzelanlaşmışlardı. Yemeklere çıktılar. Birbirlerine aşk şiirleriokudular. Televizyonlarının başındaki 'milyonlarca' kişi önündebirbirlerine sözler verdiler.

*

Bu iş olacak artık derken, Ali amca vazgeçti. Çünkü vazgeçmekzorundaydı. Evlenip giderse bir daha televizyona çıkamayacaktı.Hayranlarını kaybedecekti. Her program öncesi ona sosyal ağlardan,ne giymesi konusunda bile fikir bildiren o hayranları olmadan neyapardı? İşe bir kılıf uydurup evlilikten vazgeçti.

*

Tam hikayenin devamı merak edilirken, evde kumandayla oynayançocuk başka bir kanalı açtı. O kanalda Nikola Tesla'nın hayatıanlatılıyordu. Buraya kadar anlatılanları soluksuz izleyen aileüyeleri, birkaç dakika sonra yeni kanalda anlatılanları çok sıkıcıbuldular ve saat artık geç oldu, gidip yatalım dediler.

Televizyonu kapattılar ve bir gün daha böyle bitti...

Yorumlar1 yorum