BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Başbakan Yıldırım'dan taşeron açıklaması

Kamudaki taşeron işçilerle ilgili düzenleme tamamlandı. Taşeronlara kadro düzenlemesiyle ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, bu işçilerin süresiz sözleşmeli olarak çalıştırılmasının planlandığını söyledi.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilerle ilgili düzenlemede sona gelindiğini söyledi. Yıldırım, düzenlemenin taşeronların kamuda süresiz sözleşmeli olarak çalışmasını öngördüğünü açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Güney Kore'ye hareket etmeden önce Esenboğa Havalimanında düzenlediği basın toplantısında, taşeron düzenlemesi ile ilgili olarak, üç bakanlığın koordineli olarak çalışmalarını tamamladığını ve düzenlemenin son şeklini aldığını söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:

"Esas itibarıyla bu statüde çalışan yüzbinleri ifade edeceğimiz kişilerin kamuda işçi statüsünde süresiz sözleşmeli olarak çalışmasını öngören bir düzenleme gerçekleşecek. Bununla ilgili detaylar 12 maddeden oluşuyor, detayları Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız bu hafta içerisinde ilgili taraflarla paylaşmış olacak. Muhtemelen yarınki grup toplantımızda da Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya değinebilir.”

KASIM AYI ENFLASYON ORANLARI

Kasım ayı enflasyon oranı ile ilgili olarak da Yıldırım, "Beklediğimizden biraz yüksek geldi. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda yukarı doğru bir kıpırdanma var. Bunun geçici bir durum olduğunu düşünüyoruz. Aralık ayındaki oranın bundan daha düşük olacağını öngörüyoruz. 2018'de fevkalade bir durum olmazsa bu oran daha da düşecek." dedi.