BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Barzani'den ABD'ye tepki! Komployu örtmek için...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığından Ekim ayı sonu itibariyle ayrılan Mesut Barzani, ABD’ye yönelik eleştirilerini sürdürüyor.

Abone ol

Mesut Barzani, ABD’ye yönelik eleştirilerini sürdürüyor. Barzani, Newsweek dergisiyle yaptığı mülakat sırasında, “Irak güçleri, Kerkük’e ABD ve İngiltere’nin bilgisi dahilinde girdi” dedi.

Barzani, Newsweek dergisiyle yaptığı mülakat sırasında, “Irak güçleri, Kerkük’e ABD ve İngiltere’nin bilgisi dahilinde girdi” dedi.

REFERANDUMUN ZAMANI DOĞRUYDU

Barzani’ye yakın Rudaw İngilizce’ye göre, Mesut Barzani, Kürt bölgesinde 25 Eylül’de düzenlenen bağımsızlık referandumunun zamanlanmasının doğru bir zamanlama olduğunu savundu ve referandumu “başarı” olarak niteledi.

REFERANDUM KOMPLOYU ÖRTMEK İÇİN KULLANILDI

Irak güçlerinin Kerkük operasyonu sırasında girdikleri bölgelerde önceden var olan “demografi ve durumu değiştirme planını” uyguladıklarını öne süren Barzani, “referandumun ise söz konusu planı ve komployu örtmek için kullanıldığını” söyledi.

ABD VE İNGİLTERE'NİN HABERİ VARDI

Newsweek’in, ABD’nin Bağdat’ın Kerkük ve Kürtlerin elindeki diğer bölgelere girme planını onayladığına inanıp inanmadığını sorması üzerine Barzani “Evet, Kerkük’ü alma operasyonu, ABD ve Britanyalı yetkililerin bilgisi dahilinde İranlıların liderliğinde gerçekleştiğine inanıyoruz” karşılığını verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Son dakika! Suudi Arabistan'da ikinci gözaltı dalgası! Çok sayıda gözaltı
İstiklal Caddesi ne zaman bitecek? Mevlüt Uysal tarih verdi
Erdoğan: Böyle yapa yapa 10 yılımızı yediniz
CHP'li Bülent Tezcan'dan seçim barajı için flaş öneri!
Saadet lideri Karamollaoğlu'ndan Fatih Erbakan açıklaması
Bursa tablet başvurusu yapma 2020 başvuru ekranı
Yorumlar 5 yorum