BIST 4.951
DOLAR 19,10
EURO 20,70
ALTIN 1.202,15
HABER /  GÜNCEL

Bartın'daki tecavüz rezaletinde son perde

Mardin’de çoğu kamu görevlisi 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç’den sonra bu kez Bartın’da benzer bir olay ortaya çıktı...

Abone ol

Bartın’da ilköğretim öğrencisi 15 yaşındaki Ç.K’ya tecavüz ettikleri gerekçesiyle 16 kişi gözaltına alındı. Tutuklamaya sevk edilen 11 kişiden 2'si tutuklandı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, tecavüze uğrayan koruma altına alınan, zeka düzeyi yeterince gelişmediği, anne ve babasının ayrılması ile psikolojik sorunları bulunan 15 yaşındaki Ç.K.'nın koruma altına alındığını açıkladı.

CEP TELEFONUNDA UYGUNSUZ MESAJLAR BULUNUNCA OKUL YÖNETİMİ İHBARDA BULUNMUŞ

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi Ç.K.'nın tecavüz ve cinsel istismara uğraması nedeniyle komuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla internet sitesinden basın açıklamasında bulundu. Ç.K.'nın cep telefonunda uygunsuz mesajlar olduğunun okul yöneticileri tarafından öğrenilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulduğunun belirtildiği açıklama şöyle:

TUTUKLAMAYA SEVK EDİLEN 11 KİŞİDEN 2'Sİ TUTUKLANDI

"Bir İlköğretim okulunun 8'inci sınıfında okuyan 15 yaşlarındaki Ç.K.'nın, cep telefonunda kayıtlı uygunsuz mesajları olduğunun okul idarecileri tarafından öğrenilmesi üzerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla 19 Mart tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza ihbarda bulunulduğu, bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal konu ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı, müşteki ve tanıklar ile mağdurenin pedagog, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve avukat huzurunda alınan beyanları doğrultusunda isimleri tespit edilen bir takım şüphelilerin Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmeleri için kolluk makamlarına talimat verildiği, kolluk makamları tarafından 23 Mart tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilen 16 kişiden 11'inin ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları amacıyla nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildiği, 5'inin ise ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldığı, tutuklamaya sevk edilen 11 kişiden 2'sinin ise tutuklanarak Bartın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiği müşahede edilmiştir."

ZEKA SEVİYESİ GERİ, ANNE VE BABA AYRI YAŞIYOR

Ç.K.'nın zeka düzeyinin yeterince gelişmemiş olduğu bildirilerek, açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yapılan tespit ve toplanan delillere göre, mağdure Ç.K.'nın zeka düzeyinin yeterince gelişmemiş olduğu, ailevi problemlerinin bulunduğu, anne ve babasının ayrılması neticesi psikolojik sorunlar yaşadığı, düştüğü bu durum neticesi bir çoğu rızaya dayalı ilişkiler yaşadığı, bunlardan birinin (halk arasında anlaşıldığı şekilde) tecavüz niteliğinde gerçekleştiği, diğerlerinin ise cinsel istismar ve cinsel taciz mahiyetinde olduğu, soruşturmanın halen devam ettiği, mağdurenin bu aşamada koruma altına alındığı anlaşılmıştır."

KORUMA ALTINA ALINDI

İ.Ö. ve E.Ö. tutuklanarak Bartın Kapalı Cezaevi'ne konulurken, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nce koruma altına alınan Ç.K.'nın zeka düzeyinin yeterince gelişmemesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Kaynaştırma Projesi' kapsamında akranlarıyla birlikte ilköğretim okulunda eğitim gördüğü belirtildi.

KORKUNÇ TUZAK SONU OLDU

HABERİ OKUMAK İÇİN DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ...

[PAGE]

Ermenistan'dan iş umuduyla Türkiye'ye göç eden ve Kumkapı'da kaçak bir hayat yaşayan 21 yaşındaki Narine Mıkırtçiyan, siyanür içerek intihar etti. Genç kızın ölümünün ardında, evlenme hayali kurduğu gencin kendisine kurduğu tuzağın olduğu ortaya çıktı.

Ermenistan'dan iş bulmak amacıyla 4 yıl önce Türkiye'ye göç eden 21 yaşındaki Narine Mıkırtçiyan, bir gümüş imalathanesinde çalışıyordu. Kaçak yaşadıkları İstanbul Kumkapı'daki evlerinde üvey babası ve ağabeyiyle birlikte kalıyordu. Genç kız bir süre sonra aynı mahallede oturan Orhan isimli gence aşık oldu. Narine, Orhan'la evlilik hayalleri kurarken, yaşadığı bir olay tüm hayatını değiştirdi.

ŞANTAJLA BAŞLAYAN KABUS

Vatan gazetesinin haberine göre, iddiaya göre Orhan genç kızın çıplak fotoğraflarını çekmiş ve bu fotoğrafları kardeşi Barış'a da vermişti. Genç kızın çıplak fotoğraflarını kullanarak bir şantaj planı hazırlayan Barış, Narine'ye kendisi ile birlikte olmazsa fotoğrafları internette yayınlayacağını söyledi. Hatta bu fotoğrafları Narine'nin ağabeyi Zhora'ya da vereceğini belirten Barış, genç kızdan yüklü miktarlarda para istemeye başladı. Narine'nin evlenme hayallari kurduğu Orhan da, bu hain plana destek veriyordu.

TUZAĞA AĞABEYİ DE ÇEKTİLER

Narine iki kardeşin istediklerini yerine getirmeyince, Barış soluğu genç kızın ağabeyi Zhora'nın yanında aldı. Orhan'ın, Narine'nin çıplak görüntülerini çektiğini söyleyip, görüntüleri Zhora'ya da verdi. Bilgisayardaki görüntüleri cep telefonunun hafıza kartına yükleyen Zhora eve dönünce, kardeşi Narine'yle tartışmaya başladı. Genç kız çıplak görüntüleri nedeniyle ağabeyinden dayak yedi. Narine abisine Orhan ile evlenmek istediğini, ancak Orhan'ın kendisine alçakça bir tuzak kurarak görüntülerini videoya çektiğini, daha sonra da Barış'ın bu görüntülerle şantaj yaparak kendisiyle yatmak istediğini anlattı. Ancak aile İstanbul'da kaçak yaşadıkları için savcılığa giderek şikayetçi olamadı.

ÇANTASINA SİYANÜRÜ KOYDU VE...

İddiaya göre Orhan ve Barış'ın tehditleri bu olayın ardından da devam etti. Birkaç gün sonra işyerine giden Narine, herkesten para istemeye başladı ve ve akşama kadar acilen yüklü miktarda para bulması gerektiğini söyledi. Ancak bulamadı. Aynı gün akşama doğru, iş arkadaşı Sibel Narine'nin çantasına siyanür koyduğunu görüp, ona belli etmeden siyanürü çöpe attı. Ancak Narine siyanürü almayı başarmıştı. Bir sonraki günün sabahında ise Narine, abisi ve üvey babasını uyandırıp işe yolcu etti. Ardından genç kız, siyanür içerek hayatına son verdi. Öğlen yemeği için eve gelen babası koridorda Narine'nin cansız bedenini buldu.

Savcılık soruşturma başlatırken Narine'nin ailesi ise kaçak olarak yaşadıkları İstanbul'dan Ermenistan'a geri dönmek zorunda kaldı. Savcılık şimdi Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek otopsi raporunu bekliyor. 

TECAVÜZ EDİP ÇIRILÇIPLAK SOKAĞA ATTILAR

HABERİ OKUMAK İÇİN DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ...

[PAGE]

Bağcılar'da gece yarısı sokakta çıplak halde yardım isteyen genç kadının imdanına yoldan geçen araçtakiler yetişti.Polis merkezine götürülen S.K., silah tehdidiyle tecavüze uğradığını ve aynı evde kuzeni N.K.'nın zorla tutulduğunu öne sürdü. Bunun üzerine genç kadının verdiği adrese baskın düzenleyen polis, N.K.'yi kurtardı, evdeki 2 kişiyi de gözaltına aldı.

Bağcılar'daki olay pazartesi gecesi meydana geldi. İddiaya göre, 22 yaşındaki S.K. ile arkadaş ortamında 35 yaşındaki C.A. ile tanıştı. İkili, kısa sürede samimi oldu ve C.A., S.K.'yı, arkadaşının evine davet etti. Teklifi kabul eden S.K., kuzeni N.K.'yı (28) da yanına alıp C.A.'nın arkadaşı C.Ö.'nün evine gittiler.

SİLAH ZORUYLA BİRLİKTE OLMAK İSTEMİŞ

S.K. ve kuzeni N.K.'nın iddialarına göre bu dakikadan sonra evdeki olaylar şu şekilde gerçekleşti:

C.A., uyuşturucu madde kullandıktan sonra S.K. ile birlikte olmak istedi. Ancak genç kadın birlikte olmayı kabul etmedi. Bunun üzerine C.A. silah tehdidiyle S.K.'ya tecavüz etti. Genç kadın, bunun üzerine bir yolunu bulup çırılçıplak evden kaçarak yoldan geçen bir aracı durdurdu ve Bağcılar Asayiş Büro Amirliği'ne gitti. Durumu polise anlatınca, genç kadının gösterdiği adrese polis ekipleri baskın düzenledi.

POLİSE SALDIRGAN KÖPEK ENGELİ

Çilingir yardımıyla evin kapısını açan polis ekibi, pitbull cinsi bir köpekle karşılaştı. Polis, saldırgan köpeği etkisiz hale getirerek içeriye girdi. Ancak C.A., giriş kattaki dairenin penceresinden atlayarak kayıplara karıştı. C.A.'nın arkadaşı C.Ö. ise evde gözaltına alındı. Bu sırada, N.K.'nın polisin eve gelmesiyle son anda tecavüzden kurtulduğu öğrenildi. Polis ekipleri, baskın düzenlediği evde bir adet ruhsatsız tabanca, 3 kilo 900 gram esrar ve 210 uyuşturucu hap ele geçirdi.

TUTUKLANDILAR

Gözaltına alınan C.Ö.'nün ifadesinden yola çıkan polis, C.A.'nın kaldığı yeri tespit ederek önceki gün yakaladı. C.A. ve C.Ö. adliyeye sevk edildi. İki zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu arada, C.A.'nın silahla adam yaralama, gasp gibi suçlardan polis tarafından arandığı öğrenildi. 

İNTERNETTE TANIŞTI HAYATI KABUSA DÖNDÜ. AYRINTILAR SONRAKİ SAYFADA

[PAGE] 

ADANA'da internette tanıştığı 16 yaşındaki T.G.'yi uyuşturucuya alıştırıp, para karşılığında fuhuş yaptırdığı iddia edilen 31 yaşındaki Burak D. polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRIP ZORLA TECAVÜZ ETTİ


Merkez Seyhan İlçesi'nin Güzelyalı Mahallesi'nde oturan T.G., internetteki üye olduğu sosyal paylaşım sitesinde Burak D. ile arkadaş oldu. Bir süre internet üzerinden görüşen T.G., evden kaçıp D.'nin evine gitti. İddiaya göre genç kızı uyuşturucuya alıştırıp, zorla tecavüz eden Burak D., T.G.'yi para karşılığı fuhuş yapmaya zorladı. Evine dönemediği için istenileni yapmak zorunda kalan T.G., hem torbacılık ve hem de para karşılığı fuhuş yapmaya başladı. Ailesinin şikayeti üzerine aranan T.G.'yi bulmak için harekete geçen Çocuk ve Asayiş Şube Müdürlükleri ortak çalışma başlattı.

64 YAŞINDAKİ ADAMLA YAKALANDI

T. G.'nin merkez Yüreğir İlçesi'nin Atakent Mahallesi'nde bir evde tutulduğunu belirleyen polis, operasyon düzenledi. Polis, genç kızı, 64 yaşındaki Bahadır T. ile cinsel ilişkiye girmek üzereyken buldu.

T.G., sosyal hizmet uzmanlarının gözetiminde ifadesi alındıktan sonra İl Aile ve Sosyal Projeler Müdürlüğü'ne bağlı yurda yerleştirildi. Operasyonda Burak D., Bahadır T. ve genç kıza ilişkiye girmesi için müşteri temin ettiği ileri sürülen 42 yaşındaki Nazmiye Ö. gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan zanlılardan Bahadır T., "Kalacak yeri olmadığını söyleyip, yanımda kalmak istedi. Ben kimseyle para karşılığı ilişkiye girmedim" diye konuştu.

Suçlamaları kabul etmeyen zanlılardan Burak D. tutuklanırken, Nazmiye Ö. ile Bahadır T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.