BIST 116.618
DOLAR 6,86
EURO 7,70
ALTIN 391,52
HABER /  HDP

Barış Atay yemin ederken TBMM karıştı

HDP'den Hatay milletvekili seçilen oyuncu Barış Atay Meclis'te yemin etti. Atay yemin etmek için kürsüye gelirken, salonda bulunan bir kişi önce yuhaladı, ardından da kalabalık bir grup Atay'ı protesto etti. Maclis Başkanı Yılmaz, güvenlik görevlilerine protestocuları dışarı çıkarmaları talimatı verdi. Atay, protestocular dışarı çıkarıldıktan sonra yemin etti.

Abone ol

TBMM'de milletvekillerinin yemin töreninde kısa süreli olay çıktı. HDP'den Hatay milletvekili seçilen oyuncu Barış Atay, yemin etmesi için anons edilince TBMM Genel Kurul salonu bir anda karıştı. Yemin törenini izleyen bir kişi, önce Atay'ı yuhaladı. Ardından da kalabalık bir grup kürsüye doğru giden Atay'ı protesto etti

En yaşlı üye sıfatıyla Meclis'e başkanlık yapan Durmuş Yılmaz, protestoların ardınadn güvenlik görevlilerine talimat vererek "Güvenlik görevlisi arkadaşlarım, lütfen görevinizi yapın" dedi ve protestocuların dışarı çıkarılmasını istedi.

Daha sonra tepki gösteren kişi TBMM genel kurul salonundan dışarı çıkarıldı. Atay, daha sonra yemin ederek görevine başladı.

YEMİN EDERKEN AK PARTİ SIRALARINA BAKTI

Barış Atay'ın, yemin metnindeki "İnsan hakları" kısmını özellikle vurgularken, bu sırada AK Parti sıralarına baktığı görüldü.

ÖNCEKİ HABERLER
Nusret, ABD'nin ünlü Times Meydanı'nda soyundu
Habbaz nedir kime denir Kim Milyoner Olmak İster cevabı
Organları bağışlanan ünlü tatlıcının beyin ölümü gerçekleşti
İnşaatta göçük: 3 işçi hayatını kaybetti!
Bekçi alımı sınav başvuru yerleri- il il bekçilik sınav başvurusu 2018
Kıyamet gününde Allah'ın yüzüne bakmayacağı 3 büyük günah nedir?
Yorumlar 41 yorum