BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,45
ALTIN 455,18
HABER /  EKONOMİ

Bakanlık İstanbul Havalimanı'na taşınmanın neden ertelendiğini açıkladı

İSTANBUL Havalimanına 30-31 Aralık'ta planlanan taşınma ertelenmişti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bunun sebebini açıkladı.

Abone ol

ATATÜRK Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na 30 ve 31 Aralık'ta yapılması planlanan büyük taşınmanın ertelenmesinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yeni sürece ilişkin açıklama yaptı.

Taşınma sürecinin titizlikle ve eksiksiz olarak tamamlanmasının planlandığı belirtilen açıklamada, "Taşıma işlemi 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle hızlandırılacak ve yolcu konforundan taviz verilmeden Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na uçak seferleri ve yer hizmetleri kademeli olarak taşınacaktır" denildi. 

Ertelemenin 2 sebebi var: Güvenlik ve konfor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na yapılacak büyük taşınma işlemi ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete girmiş ve 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle havalimanından uçuşlar başlatılmıştır. İlk etapta günde 10 sefer gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı'nda 10 Aralık tarihi itibariyle yeni seferler konulmuştur.

*Yıllık 70 milyona yakın yolcunun kullandığı Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na yapılan taşıma işleminin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi ve taşıma sonrasında yolcu konforunda herhangi bir aksaklık yaşanmaması amacıyla bu süreç kademeli olarak yapılmaktadır.

İstanbul Havalimanı hakkında merak edilen her şey! Teknik özellikleri nasıl?

TAŞINMA HIZLANDIRILACAK
"Bu büyüklükteki bir operasyonun gerçekleştirilirken havayolu ve yer hizmetleri firmaları çalışanlarının da eğitimleri, kullanılacak ekipmanların taşınması, kurulumu ve kullanılması süreçleri de titizlikle izlenmekte bu sürecin eksiksiz olarak tamamlanması planlanmaktadır. Bu doğrultuda kademeli olarak gerçekleştirilen taşıma işlemi 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle hızlandırılacak ve yolcu konforundan taviz verilmeden Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na uçak seferleri ve yer hizmetleri kademeli olarak taşınacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Sahte milli piyango biletlerine dikkat
İzmir eski baro başkanı Özcan 'Halk genç başkan istiyor'
AVM'ler bugün saat kaça kadar açık 21 Aralık çalışma saati
Trump'ı apar topar çekilmeye iten 5 önemli neden var 2'si Türkiye
Volkan Ballı'dan transfer müjdesi!
Bir Zamanlar Çukurova 75. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar 2 yorum