BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 463,05
HABER /  GÜNCEL

Bakanlık harekete geçti! Bir ilk yaşanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından "Daha da büyük hedeflere" sloganıyla ilk kez İstihdam Şurası düzenlenecek.

Abone ol

Çalışma Meclisi, Üçlü Danışma Kurulu, Kamu Personel Danışma Kurulu gibi sosyal diyalog platformlarıyla çalışma hayatının taraflarını bir araya getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu organizasyonlara İstihdam Şurası ile bir yenisini ekleyecek.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla ilki yarın "Daha da büyük hedeflere" sloganıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek şurada, işsizlik sorunundan hareketle istihdamı artırıcı politikalar ele alınacak.

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek şura kapsamında, "Uluslararası İstihdam ve Kariyer Kongresi" düzenlenecek ve İstihdam Seferberliği'ne en fazla istihdam sağlayarak destek veren işverenler ödüllendirilecek.

SANAYİ 4.0 VE İŞ GÜCÜNÜN DİJİTALLEŞMESİ ELE ALINACAK: Şura kapsamındaki "Uluslararası İstihdam ve Kariyer Kongresi", İŞKUR tarafından 2013 ve 2014 yıllarında yapılan "Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi"nin devamı niteliğindeki üçüncü kongre olacak.

İstihdam alanındaki güncel bilimsel çalışmaların paylaşılacağı kongrede, özel politika gerektiren grupların istihdamının önündeki engellerin tespiti ve bunlara karşı çözüm önerileri geliştirilmesi, kalıcı istihdam yaklaşımları ile istihdamın artırılmasındaki yenilikçi yaklaşımların ele alınması planlanıyor.

Politika yapıcılar ile uygulayıcıları bir araya getirmeyi amaçlayan kongre kapsamında "Sanayi 4.0 ve iş gücünün dijitalleşmesi", "Engeli bireylerin eğitim ve istihdamına yönelik yeni yaklaşımlar", "Kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik öneriler" ile "Genç istihdamı ve NETT" başlıklarında paneller de düzenlenecek.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'nin Afrin açıklamasında yeni bir darbe iddiası
1.5 yaşındaki kızına şiddet uygulayan anne ilk kez konuştu
Osmaniye'de terör operasyonu
Fi 2.sezon Çi 5.yeni bölüm fragmanı Can Manay ile Duru'nun aşk kaçamağı
Rus askerinin Suriye'den çekilmesine ABD'den ilk yorum
Mehmet Şef'in eli nasıl kesildi sol el parmağına ne oldu?
Yorumlar