HABER /  AK PARTİ

Bakan Soylu: UBER korsan taşımacılıktır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kağıthane'de İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nı ziyaret etti. Taksicilerin sorunlarını dinleyen Bakan Soylu açıklamalarda bulundu. UBER'e değinen Soylu, "UBER yetkisiz taşımacılıktır, yani korsan taşımacılıktır" dedi.

UBER konusunda açıklama yapan Süleyman Soylu; "Burası bir hukuk devletidir" diyerek, "Devlet tarafından kendilerine taşımacılık adına bir yetki verilmemiştir. Alınan yetki, D2 yetkisi ile turizm taşıma yetkisidir. Kanunlarımıza uygun bir şekilde taksicilik yapan bir kuruluşun komisyon alması yasaktır. Vergisi benim ülkeme verilmemektedir. Devlet vergisiz çalışan, yetkisiz çalışan, korsan çalışan bir süreci devam ettirirse kusur işlemiş olur" dedi.

Taksicilerden de isteği olduğunu belirten Bakan Soylu, "Bütün bunları değerlendirirken başka bir şeyin daha altını çizmek zorundayız İstanbul taksicisi vatandaşımıza en iyi hizmeti vermekle mükelleftir. İstanbul'un tüm taksicileri öyle bir örnek olsun ki Avrupa'da ve dünyada örnek gösterilsin" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan İnce'ye: İmam hatipler mi israf?
'ABD askerleri Sincar Dağı'na konuşlandı' iddiası!
Raife Ninenin son arzusunu yerine getirdi
İsmailağa Camiası destekleyeceği adayı açıkladı
Akşener'in o iddiasına Fatma Şahin'den cevap
28 Ekim 2019 yarım gün mü öğleden sonra okul yok mu?
Yorumlar 12 yorum