BIST 1.425
DOLAR 8,31
EURO 10,03
ALTIN 479,31
HABER /  GÜNCEL

Bakan Soylu: KPSS şartı aranmadan 20 bin polis alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı'ndaki Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokulları’nda düzenlenen mezuniyet töreninde KPSS şartı aranmadan 20 bin polisin alınacağını açıkladı.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı'ndaki stadyumda düzenlenen Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokulları'ndan 2016 yılında mezun olan 607 komiser yardımcısının mezuniyet törenine katıldı.

Törende konuşan Bakan Soylu, KPSS'siz polis alımı ile ilgili; 'Önümüzdeki süreçte 20 bin polis alımı gerçekleştirilecek' dedi.

KPSS şartı aranmadan 20 bin polis alınacak

Polis alımlarına ilişkin açıklamada bulunan Bakan Soylu, "Önümüzdeki süreçte 20 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Bunların 10 bini, 19. dönemde özel harekat branşında eğitilip istihdam edilmek üzere KPSS şartı aranmadan, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yıl içerisinde yapmış adaylardan seçilecek. Diğer 10 bini ise polis memuru olarak eğitilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu, 2015 veya 2016 KPSS puanı 60 ve üzeri olan adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın aday olarak ayrılmıştır." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Bayram trafiğinde son durum!
Anneler Günü için süper fırsatlar!
15 Temmuz soruşturmasında 32 teğmen serbest!
Erdoğan'ın iki saat süren gizli ziyareti!
Cudi Dağı'nda PKK operasyonu!
Çavuşoğlu: Bu gece yarısından önce belki iyi haberler alırız
Ahırdan kaçan danalar Rize’yi karıştırdı!
Dolar'ın ateşi yükseldi! 1 ayın zirvesini gördü!
Elektronik radar kabusu için flaş karar!
HDP'li 28 belediyeye kayyum atanıyor!
Yorumlar 10 yorum