BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

Bakan Işık: Mesnetsiz eleştiriler var!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, son günlerde TSK'ya yönelik mesnetsiz ve haksız eleştiriler bulunduğunu söyleyerek, "TSK'daki hainler temizlendikçe bazı mihraklar bundan rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

Abone ol

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Hürriyet gazetesinin manşetiyle alevlenen tartışmalara katılarak TSK'ya yönelik haksız ve mesnetsiz eleştiriler olduğunu söyledi. Işık, böyle bir kurumu gündelik tartışmaların içine çekmek, yapılabilecek en büyük haksızlık diye konuştu. 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı 20'nci Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'dan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) gücünü kaybettiğini söyleyenlere en güzel cevabı, ordunun yaptığı harekatlarla verdiğini söyledi.

TSK 15 TEMMUZ ÖNCESİNDEN DAHA GÜÇLÜ

TSK'nın 15 Temmuz öncesine göre çok daha güçlü ve kuvvetli olduğunu ifade eden Bakan Işık, TSK'nın içindeki hainler temizlendikçe gücüne güç katmaya devam edeceğini kaydetti. "Son günlerde büyük bir üzüntüyle ve esefle TSK'yı siyasetin içine çekme gayretlerini görüyoruz." diyen Fikri Işık, "TSK içindeki hainler temizlendikçe, milletiyle el ele verdikçe, bazı mihraklar rahatsızlık duyuyorlar" diye konuştu.

TSK'YA HAKSIZ VE MESNETSİZ ELEŞTİRİLER VAR

TSK'nın demokratik Türkiye'nin çok önemli bir kurumu olduğunu anlatan Işık, şöyle konuştu:

"Böyle bir kurumu gündelik tartışmaların içine çekerek siyasetin içine çekmeye çalışmak, TSK'ya yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Buradan bu gayret içinde olanlara çağrım, bu işten vazgeçin. Varsa söyleyeceğiniz bir şey bana söyleyin. Bu kadar büyük başarılara ardı ardına imza atan TSK'ya haksız ve mesnetsiz eleştiriler yöneltmek, iyi niyetle izah edilebilecek bir durum kesinlikle olamaz."