BIST 4.887
DOLAR 20,77
EURO 22,45
ALTIN 1.309,96
HABER /  GÜNCEL

Bahçeli: Yeni bir darbe girişimini aklından geçiren varsa...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin yıldönümü nedeniyle Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli darbeyle ilgili uyarıda bulunarak ''yeni bir darbe girişimini aklından, havsalasından geçiren varsa ölümü göze almış demektir'' dedi.

Abone ol

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan bahçeli Darbe girişimini 'Hain bir terör örgütünün Türkiye'yi yıkma teşebbüs ve tertibi' olarak ifade etti. Bahçeli, "Yanılıp yenilip yeni bir darbe girişimini aklından, havsalasından geçiren varsa ölümü göze almış demektir, bunu da özellikle hatırlatıyorum" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Darbe Kalkışması'yla ilgili sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu. Darbe girişimini 'Hain bir terör örgütünün Türkiye'yi yıkma teşebbüs ve tertibi' olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, "15 Temmuz FETÖ kalkışması, asırlardır süren saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türüdür. Türk milleti işgali engellemiştir" dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYOR

Bahçeli, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"Gelecek, geçmişin üzerinden yükselir, geçmişle beraber yücelir. Cüce kafalar, cesaret ve celadetle harcı karılmış bir milleti idrak edemez.

Türkiye sıkıştığı dar alandan, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız mücadelesini vermektedir. Bu mücadele haklı ve saygındır.

KANLI GÜÇLERİN TEZGAHLARI BOZULDU

Türklüğe kefen biçen eli ve emeli kanlı güçlerin tezgâh ve oyunları defalarca bozulmuş, buruşturulmuş ve musallat olan bela def edilmiştir.

Millet şanlı mazisini şerefli istikbale taşıma iradesiyle girdiği ölüm-kalım savaşlarından alının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir.

TÜRK MİLLETİ İŞGALİ ENGELLEDİ

15 Temmuz FETÖ kalkışması, asırlardır süren saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türüdür. Türk milleti işgali engellemiştir. 15 Temmuz, karanlık bir planın; istismar ve takiyye fanusuna saklanmış hain bir terör örgütünün Türkiye'yi yıkma teşebbüs ve tertibidir. Ederi bir dolar olan şerefsizler verilen salalarla, tankın önüne sere serpe yatan kahramanlarla durdurulmuş, dağlanmış ve dağıtılmışlardır.

HAİNLERİ YERLE YEKSAN ETTİ

Ayağa kalkan diriliş ruhu, milleti diri diri yakmak ve toprağa yatırmak isteyen hainleri ve arkalarındaki güçleri yerle yeksan etmiştir.

Milli olan sükûnu değil mücadeleyi sever, uyuşukluğu değil uyanıklığı seçer. Milli ruh ve duruş yaşadıkça millet, illeti silip süpürecektir.

15 Temmuz'da asker kamuflajına giren bir avuç hain tepelenmiştir. İstiklalimize göz diken, varlığımıza diş bileyen barbarlar püskürtülmüştür.

HEPSİNE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

15 Temmuz'da 249 vatan evladı şehit, 2 bin 193 vatan evladı gazi olmuştur. Hepsine şükran borçlu olduğumuz unutulmamalıdır.

Milli şuur ayakta değilse, millet ölüm yatağındadır. Bizi geleceğe taşıyacak olan bu şuur, kardeşlik hukuku, iç barış ve huzur ortamıdır.

Milli ruh; bezginlik, baygınlık, durgunluk, teslimiyet ve mağlubiyet tanımaz, kabul etmez. Dayanışma ve kucaklaşmayla her mihnet aşılacaktır.

DARBEYİ AKLINIZDAN GEÇİRMEYİN

15 Temmuz'da destan yazan milletimle övünüyorum. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Yanılıp yenilip yeni bir darbe girişimini aklından, havsalasından geçiren varsa ölümü göze almış demektir, bunu da özellikle hatırlatıyorum.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket konu vatan ve millet olunca fedakârlıkta sınır tanımaz. Ülkücülük en kutlu vasıf, Ülkücü ise en şuurlu varlıktır.