BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  MHP

Bahçeli çok sinirlendi! Bir daha ağzınızda bunu duyarsam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af bekleyen mahkum yakını bir vatandaşın “24 Haziran'da sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verdik” demesi üzerine “Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızda bunu duyarsam yasayı geri çekerim” dedi.

Abone ol

Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) üyeleri, af yasası hakkında açıklama yapmak üzere MHP Genel Merkezi önünde bir araya geldi. Dernek üyeleri açıklama yapacağı sırada genel merkeze gelen MHP lideri Bahçeli, aracından inerek grubun yanına geldi.

“İstediğimiz af değil, şartlı ceza indirimidir”
Sohbetin ardından parti merkezine gitmeye çalışan Bahçeli, dernek üyelerinin sevgi seline maruz kaldı. Toplanan kalabalık, “Devletin başına Devlet gelecek” sloganları attı. Daha sonra açıklama yapan MAYAD Genel Başkan Yardımcısı Ali Dizdar, “Amacımız yıllarca FETÖ'nün elinde oyuncak olmuş yargının himmet karşılığı verdiği kararların Türk milletini devletine düşman etmeyi amaçladığını ve zenginleri cemaate kazandırmak için onların istediği kararları verdiğini tüm milletimize duyurmaktır. Bugüne kadar anketlerde soru hep şuydu; 'Af verilsin mi verilmesin mi?' Bu soru yanlıştır. Asıl sorulması gerek ise şudur; 'FETÖ'cü hakimlerin verdiği kararların ve kolluk kuvvetlerinin hazırladıkları fezlekelerin geçerli sayılmasını istiyor musun?' Lütfen bunu sorun millete. Eğer Türkiye'de adalet sistemi doğru işlemiş olsaydı 5 bine yakın hakim ve savcının görevden alınmasının sebebi nedir? Eğer bunlar terörist ise milletimizi bu terörist kararlara nasıl mahkum edersiniz? İstediğimiz af değil, şartlı ceza indirimidir” diye konuştu.  

ÖNCEKİ HABERLER
2019 Aralık ayında bekçi alımı olacak mı?
Bursaspor sahasında ilk kez yenildi
Muhterem Nur kimdir gençliği şu anda kaç yaşında?
Asgari ücret kaç para olacak 2019 yılında zamlanacak mı?
Erdoğan Le Figaro gazetesine makale yazdı: 'Müsade etmeyeceğiz'
Müslüm Gürses Muhterem Nur arasındaki yaş farkı kaç?
182'den başkasına randevu alınır mı, neler gerekli?
Abdüllatif Şener'den CHP'ye İstanbul adaylığı şartı!
Şırnak'ta PKK saldırısı! Şehit ve yaralılar var
Annesi 'Sen karını bile satarsın' dedi sonrası korkunç...
Yorumlar 24 yorum