BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Abdüllatif Şener'den CHP'ye İstanbul adaylığı şartı!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday göstereceği iddia edilen Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, adaylığı kabul edebileceğini söyleyip partisinin kendisine söylemesi gerekenleri tek tek sıraladı...

Abone ol

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşulan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP Genel Merkezi'nin "Seçimi seninle alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz" dediği takdirde değerlendirmeye alacağını söyledi. Adaylığa yönelik kulis yapmadığını, sadece milletvekilliğini düzgün şekilde yapmaya çalıştığını söyleyen Şener, şu ifadeleri kullandı: 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR... "Partinin karar organları, bu seçimlerin önemli olduğunu biliyor. CHP bu seçimde başarılı olmak zorunda. Büyük kentlerde, başta da İstanbul olmak üzere seçimleri almak istiyor ve bu nedenle yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bir taraftan örgütlere soruluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere örgütlerle uyumlu aday üzerine çalışılıyor. Diğer taraftan genel kamuoyu yoklamaları yapılıyor. Buna göre bir değerlendirme yapılacaktır."

EĞER PARTİ GENEL MERKEZİ DERSE Kİ... "Eğer parti genel merkez, senin aday olman bizim çalışmalarımız sonrasında ön plana çıkmıştır ve seninle seçimi alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz derlerse bu teklif geldiği takdirde değerlendirmeye alacağım ama bunun ötesinde ne genel merkezi ne de kamuoyunu etkileme gibi bir çabam yok."

GÜNDEM EKONOMİK KRİZ OLMALI... Yaklaşan seçimlerin ve aday isimlerin gündeme gelmesinin tabii olduğunu belirten Şener, seçimlerin muhakkak önemli olduğunu ancak Türkiye'nin gündeminin ekonomik kriz olması gerektiğini ve bu krizden kurtulmak için de çözüm yollarına ulaşılmasının elzem olduğunu söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şırnak'ta PKK saldırısı! Şehit ve yaralılar var
Annesi 'Sen karını bile satarsın' dedi sonrası korkunç...
Diyanet'ten 'Kadir Mısıroğlu'na ziyaret' açıklaması
Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor?
İstanbul Ankara hızlı tren bilet kaç dakika sürüyor?
Talat Bulut aslen nereli kaç yaşında Talat Bulut gençliği
Yorumlar 25 yorum