BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  GÜNCEL

Bağkur emekli maaşı ödemesi 8. ayın kaçında?

Bağkur emekli maaşı Ağustos'un kaçında yatacak, emekli maaşı ödemesi ayın kaçında yatacak soruları emeklilerin gündeminde. Kurban bayramı öncesinde SSK emeklilerinin maaşları erken yatacak, emekli maaşlarının hesaplara 1-5 Ağustos arasında yatması planlanıyor.

Abone ol

SSK emeklilerine emekli maaşı ne zaman, ağustos ayının kaçında ödenecek? 2018 Kurban bayramına az bir zaman kalan emeklilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Ağustos ayı emekli maaşları da 1000 liralık bayram ikramiyesi de Ağustos ayında erken ödenecek. Emeklilerin ağustos ayı emekli maaşlarının 1-5 Ağustos arasında hesaplara yatırılması bekleniyor. 1000 liralık kurban bayramı ikramiyesi ise en geç 10 Ağustos'ta SSK ve Bağkur emeklilerinin hesaplarında olacak. 

SSK ve Bağ-Kur’lulara erken maaş ödemesi planlanıyor. Emekliler, yaklaşan ağustos ayını rahat geçirecek. Bu ay zamlı maaşlarını alan emeklilere, ağustosta da bin lira ikramiye ödemesi yapılacak. Memur emeklilerine, 1-5 Ağustos'ta maaş ödemeleri gerçekleştirilecek.

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK: Ardından tüm emeklilerin hesabına biner lira bayram ikramiyesi yatırılacak. Ödeme tarihi büyük ihtimalle bu hafta açıklanacak. Kurban Bayramı 21 Ağustos'ta başlıyor. Ayın 20'si bayram arifesi. 18-19 Ağustos da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle ikramiye ödemeleri 17 Ağustos'a kadar yapılacak. İkramiyenin büyük ihtimalle ayın 6'sı ile 10'u arasında verilebileceği belirtiliyor.

1000 LİRALIK BAYRAM MÜJDESİ: Sonrasında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaş ödemeleri başlayacak. Maaşlarını her ayın 17'si ile 28'i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken ödeme gündemde. Bunun nedeni ise bazı emeklilerin maaş ödeme günlerinin bayrama denk gelmesi. Erken ödeme uygulanırsa, emekliler ayın 17'sine kadar ağustos maaşını cebine koyacak..

EK ZAM GÜNDEMDE: Emekliler enflasyon rakamlarına kilitlenmişken, ek ödeme zammıyla umutlandı. Emekli maaşlarıyla birlikte her ay verilen ek ödemenin artırılmasının gündeme gelmesi, milyonları heyecanlandırdı. Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme taşınan talep, büyük yankı uyandırdı. Vergi iadesinin yerine getirilen ek ödemenin oranının maaşın yüzde 4-5'i oranında olurken, şimdi 2 kat artırılıp yüzde 8'e yükseltilmesi bekleniyor. Talep hayata geçerse, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, her ay maaşlarının yüzde 8'i oranında ek ödeme alabilecek. Böylece emeklilerin pek çoğunun ek ödemesi 2 kat artacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Terör örgütü YPG'ye katılan eski asker İngiltere'de beraat etti!
8 kişi, hamile bir keçiye tecavüz edip öldürdü!
Avrupa ülkesi isim değiştiriyor! NATO ve AB için...
SSK emekli maaşı ödemesi 8. ayın kaçında?
Belçika'da büyük şok! Futbol sahasında kendini patlattı
Siirt'te üretilen 'Bıttım'a Türkiye'den yoğun talep Koronavirüs satışları patlattı
Yorumlar