BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

Avrasya Tüneli'nin ismi belli oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ismi için uzun zamandır sosyal medyada anket yapılan Avrasya Tüneli'nin adını açıkladı.

Abone ol

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Avrasya projesine isim bulmak için online anket hazırlanmıştı. Bakan Arslan, o anketin iptal edildiğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına katıldı. Arslan, Avrasya Tüneli'ne isim bulma süreciyle ilgili son sözü söyledi.

'AMACININ DIŞINA ÇIKTI'

Anadolu Yakası'nı denizin altından Avrupa Yakası'na bağlayan projenin ismi için, geçtiğimiz günlerde açıklama yapılmış, bakanlık öneriler alacağını söylemişti. Bakan Arslan, Başkent Kulisi programında yaptığı açıklamada, anketin amacının dışına çıktığını, bir yarış haline geldiğini söyledi.

İSMİ NE OLACAK?

Arslan, anketle ilgili açıkladığı sebepten ötürü projenin isminin 'Avrasya Tüneli' olarak kalacağını ifade etti.

İSİM ANKETİ BÖLÜNME GETİRDİ

Ulaştırma bakanlığının isim anketi sosyal medyada bölünme yarattı. Bir grup Atatürk ismi için kampanya başlatırken bir başka grup da Abdülhamid Han ismi için bastırdı. Hal böyle olunca ortaya istenmeyen bir ayrılık çıktı. Bakanlık anketi bu sebeple iptal etti.

ÖNCEKİ HABERLER
TSK'dan saldırı hakkında yeni açıklama!
Mevlid Kandili okunacak dualar Nihat Hatipoğlu duası
Türkiye şehitlerini uğurluyor CANLI YAYINDA İZLEYİN
Bahçeli'den terör saldırısıyla ilgili açıklama! Yerle yeksan olacaklar
İstanbul patlaması son dakika şehit sayısı arttı!
Duhan suresi tesfiri Arapça okunuşu nasıl Duhan suresi anlamı
Yorumlar 24 yorum