YAZARLAR

Atılan doğru adımlar ve atılması gerekenler...

Bir haftadan uzun süredir, darbe girişimi üzerine konuşuyoruz. Ancak bu kadar çok konuşulmasına ve yazılmasına rağmen henüz her şey söylenmiş değil...

Bir haftadan uzun süredir, darbe girişimi üzerine konuşuyoruz.Ancak bu kadar çok konuşulmasına ve yazılmasına rağmen henüz herşey söylenmiş değil. Bu yazımda şu zamana kadar atılan doğruadımları ve ileriye dönük yapılması gerekenleri yazacağım.

Bundan önceki 2 yazımda da benzer konulara değindim. Değindiğimen önemli konu ise ortadaki sevgisizliğin ortadan kaldırılması vebirlik beraberliğin beslenmesi üzerineydi. 'Vatanına ve milletinebağlı vatandaşlarımız arasında yapılabilecek her türlü ayrımcılığınkarşısında durulmalıdır' dedim ve yineliyorum. Bu cümleyi sık sıkkullanıyorum. Çünkü tam olarak ihtiyacımız olan bu.

Şimdi tekrardan çıkıyor ve şu ana kadar atılmış doğru adımlarısıralıyorum. İktidar partisi ve muhalefet partilerinin liderleriarasındaki pozitif temaslar, tüm partilerin tabanlarını birbirineyaklaştırmak adına oldukça önemli. Tabi ki, her şey güllükgülistanlık demiyorum ama çok az dahi olsa buzların erimeyebaşladığını görmek güzel . Küçük ama önemli bir adım. CHPdemokrasiye sahip çıkmak adına miting düzenledi. Bu mitinge halk,çok ciddi bir katılım gösterdi. AKP'den de önemli isimler o mitingekatıldılar. Dediğim gibi bunlar güzel adımlar. Başka güzel birhaber daha vereyim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet liderleri,Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüşecek. Bu görüşmenin kendisi bileolumlu bir adımken, görüşmeden sonra yapılacak güzel açıklamalarher şeyi daha pozitif bir yere getirebilir. Daha önceki yazılarımdada belirttiğim gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu adımları atmışolması çok daha önemlidir. Çünkü, Cumhurbaşkanlığı makamı partilerüstüdür.

Peki gelelim yapılması gerekenlere... Bundan sonrası içinatılması gereken en önemli adım uzun vadeli olandır. Peki nedir ouzun vadeli adım? Açık açık söylemek isterim: Bundan sonra devletteya da özelde görevlendirilecek kişiler seçilirken, liyakat veverilen görevi yerine getirme konusundaki başarı durumunun dışındahiçbir kriter göz önüne alınmamalıdır. Yani falancılar, filancılargibi bir gruplama menfi ya da müspet anlamda asla olmamalıdır.Böyle olursa FETÖ gider, başkası gelir. Bir belayı savuşturmuşken,bundan yıllar sonra bir başkası çıkmasın ne olur.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk veCumhuriyetimizin kurulması adına emeği geçen tüm büyüklerimizirahmetle ve saygıyla anıyorum. Onların bu güzel mirasına sahipçıkmak durumundayız. Lozan Antlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamadaCumhurbaşkanı Erdoğan, çok önemli konulara değinmiştir. Kendisineteşekkür ediyorum.

Nihayetinde, Atatürk'ün gösterdiği yolda emin adımlarlailerlemekten başka yapacağımız bir şey yok. Doğrusu ve yapılmasıgereken budur.

Sağlıcakla kalın...

Yorumlar1 yorum