HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Ataşehir Ulusal Kısa Film Yarışması'na yoğun ilgi

2. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması'na başvurular devam ediyor.

Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedefiyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, ilkini geçen sene başlattığı “Ataşehir Ulusal Kısa Film Yarışması”nın ikincisini düzenliyor. Yarışmaya katılacak eserlerde; küresel iklim değişikliğine, nesli tükenmekte olan canlılara, geri dönüşümün önemine, yok olmaya doğru hızla ilerleyen ormanlara, termik ve hidroelektrik santrallerin etkilerine ve benzeri şekilde dünyamızı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekilmesi amaçlanıyor.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Geri Dönüşmez Filmler Ulusal Kısa Film Yarışması’na son başvuru tarihi 2 Mayıs 2014 Kurmaca, Belgesel, Deneysel ve Animasyon türünde başvuran kısa filmler arasında değerlendirme yapacak olan jüride şu isimler yer alıyor:

İlksen Başarır
Yönetmen

Hasan Özgen
Yönetmen

Hüseyin Karabey
Yönetmen

Olkan Özyurt
Gazeteci, Sinema Yazarı

Ayten Kartal
Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü

Geri Dönüşmez Filmler Ulusal Kısa Film Yarışması etkinlikleri kapsamında bir de kısa film atölyesi düzenleniyor. Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek atölye 12 Nisan’ da başlayacak. Atölye Başvuru formuna www.atasehirkisafilm.com adresinden ulaşabiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
BMW 232 bin aracını geri çağırıyor.
IMF Başkanı'ndan küresel büyüme uyarısı
Geri görüş kamerası zorunlu oluyor!
Düzenli egzersiz 'beyni güçlendiriyor'
Bakırköy'de Kerimoğlu görevi devraldı
İcra müdürlüğü sınavı ne zaman başvuru şartları neler?
Yorumlar