BIST 9.548
DOLAR 32,51
EURO 34,58
ALTIN 2.494,21
HABER /  GÜNCEL

Asker PKK'nın Bitlis'teki inini bastı

PKK'ya yönelik operasyonlarda Bitlis'in Mutki ilçesinde, örgütün kullandığı bir sığınak bulundu. Sığınakta ise Kürtçe İncil bulunurken, bomba yapımında kullanılan malzemeler imha edildi.

Abone ol

BİTLİS’in Mutki İlçesi’nde 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda, PKK’lı teröristlere ait bir sığınakta patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile birlikte yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis Valiliği "Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığı tarafından yürütülen Şehit Uzman Çavuş Eren Kılıç -1 adı verilen operasyonda Mutki’ye bağlı Küllüce Köyü kırsalında bölücü terör örgütüne ait olduğu belirlenen bir sığınak bulunduğunu açıkladı. 

PKK'ya ait sığınağın girişi dışarıdan fark edilmesi neredeyse imkansız. Girişi 50 cm x 50 cm olan sığınak daha sonra 1 metrelik bir koridora açılıyor.

Sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 80 mutfak tüpü, 220 metre uzunluğunda kablo, 220 büyük boy pil, 200 küçük pil, 12 adet 4’lü pil bloğu, 1 fünyesiz el bombası, 1 ton toz şeker, 2 bin 900 kilo un, bulgur, fasulye, mercimek ve patates ele geçirildi.

Ayrıca, 250 litre mazot, çadır bezi, su hortumu, mutfak malzemesi, 19 battaniye, mekap ayakkabı, sivil erkek kıyafetleri, 1 Kürtçe İncil, el yazması doküman, tıbbi malzeme ve bol miktarda örgütsel Kitap ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler olay yerinde imha edildi.

Bitlis'in Mutki ilçesi kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü sığınağında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda malzemenin yanı sıra Kürtçe İncil de ele geçirildi.