BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  POLİTİKA

Arınç'tan bomba sözler 'Kafasında parçalardım!'

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, ABD’de yargılanırken “itirafçı” olan Reza Zarrab ile ilgili dikkat çeken sözler söyledi.

Abone ol

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, ABD’de yargılanırken “itirafçı” olan Reza Zarrab ile ilgili dikkat çeken sözler söyledi. Arınç, “Benim yanıma gelip ‘hükümet sözcüm size bir hediye getirdim’ deseydi onun kafasında parçalardım” dedi.

Arınç, Manisa Medya TV’de 10 Aralık’ta yaptığı açıklamaları bugün sosyal medya hesabından paylaştı.

ZARRAB'A ÖDÜL ELEŞTİRİSİ: Arınç, Zarrab'ın dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin elinden aldığı ihracat ödülünü eleştirdi.

KAFASINDA PARÇALARDIM: “Zarrab’a plaket vermemek lazımdı. Benim elim gitmezdi, vermezdim. Bunları öngörmek lazım. Türk bayrağı önünde adamı ‘sen çok iyi bir adamsın, bak Türkiye’nin cari açığını düşürmüşsün’ dememek lazımdı” ifadelerini kullanan, Arınç’ın “Benim yanıma gelip ‘hükümet sözcüm size bir hediye getirdim’ deseydi onun kafasında parçalardım” demesi dikkat çekti.

ONU KAPIDAN KOVARDIM: Dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından Sarraf’a ödül verilmesi için de Arınç, “Onu kapıdan kovardım. Bu yüzden kimse de kapımı çalmadı. Bu nasıl olabilir? Şimdi Numan beyin (Kurtulmuş) düştüğü hale bakın. Adama plaket veriyor. Benim elim gitmezdi, vermezdim. Bunları öngörmek lazım. Bu adam kim, ben bu adama neden plaket vereceğim? Bu adamın meşruluğu Ebru Gündeş’in kocası olmaktan geliyor. Banane?” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
İslam dünyasında Kudüs sevinci! Teşekkürler Erdoğan
Kudüs oylaması Evet - Hayır oyu veren BM ülkeleri hangileri tam listesi
Hakan Altun kimdir son durumu nasıl hastalığı ne?
Dolar ne kadar oldu 22 Aralık 2017 dolar-euro fiyatları
Fatih Terim nerede kalmıştık dedi bu sözün siyasi tarihine bakın
Pasaport harç bedeli 2021 kaç para oldu kallavi zam geldi
Yorumlar 19 yorum