BIST 1.464
DOLAR 8,35
EURO 10,20
ALTIN 501,95
HABER /  GÜNCEL

Arefe günü yarım gün mü-yeni tatil açıklaması 2018

Arefe günü yarım gün mü, 14 haziran perşembe öğleden sonra tatil mi soruları merak konusu oldu. Bu sene bayramın habercisi olan arefe günü 14 haziran perşembe gününe denk geliyor. 2018 resmi günler takvimine göre arefe günü öğleden sonra tatil, çalışanlar o gün yarım gün çalışacak. Ramazan bayramı tatili ise 3.5 gün sürecek.

Abone ol

Arefe günü yarım gün mü, 2018 Ramazan bayramı kaç gün tatil, 14 Haziran perşembe okullar yarım gün mü, memurlar öğleden sonra tatil mi yapacak? Ramazan bayramı tatili 14 Haziran Perşembe afere günüyle başlıyor. 3 gün süren ramazan bayramının birinci günü ise 15 Haziran Cuma. Üçüncü yani son günü ise 17 Haziran pazar günü. Yani Ramazan bayramı tatilinin 2 günü haftaiçine 2 günü ise haftasonuna denk geliyor. Peki Ramazan bayramı tatili 9 güne çıkabilir mi? 11-12-13 Haziran da tatil edilebilir mi? Eğer 11 Haziran pazartesi, 12 Haziran Salı ve 14 Haziran çarşamba günü de tatil ilan edilirse. 9 günlük uzun bir ramazan bayramı tatili çalışanları bekliyor diyebiliriz. Fakat şu an resmi bir açıklama henüz yok, ilerleyen günlerde bu konuda resmi bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

2018 Ramazan ayı bu sene 16 Mayıs tarihinde başladı.14 Haziran Arefe günü Ramazan Bayramının ilk günü olup, 17 Haziran ise bayramın son günü olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR: Ramazan’ın 1. günü 16 Mayıs 2018’e denk geliyor. Ramazan ayının bitişi ise 14 Haziran Perşembe akşamı olacak. 15 Haziran ise Ramazan Bayramının birinci günü. 17 Haziran Ramazan Bayramı’nın son günüdür.

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi
15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün
16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün
17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

AREFE GÜNÜ KILINACAK NAMAZLAR: Tövbe Namazı Kılmak: İkindi namazını kıldıktan ve Arefe Duasına başlamadan önce göğün altında iki rekat namaz kılmalı ve Hak Teala’nın huzurunda günahlarını itiraf ederek ikrar etmelidir. Böylece Arafat sevabına nail olsun ve günahları bağışlansın.

Mahsus Namaz: Zeval vakti olduğunda göğün altına çıkmalı (yani açık alanda olmalı) öğlen ve ikindi namazlarını ruku ve secdesini güzel bir şekilde yaparak kılmalı. Namazları bittikten sonra iki rekat namaz kılmalı. Namazın birinci rekatında Fatiha Suresinden sonra ihlas suresini, ikinci rekatta Fatiha Suresinden sonra Kafirun Suresi okunmalıdır. Bu namazın ardından 4 rekat namaz kılmalıdır. Namaz iki rekat iki rekat kılınmalıdır. Her rekatta Fatiha suresinden sonra 50 kere ihlas suresini okumalıdır. Bu namaz Emire’l Mümin’in Hz. Ali’nin namazıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Bekçi alımı 2018 hangi ile kaç bekçi alınacak-illere göre dağılım listesi
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! İşte en çarpıcı bölümleri
Organize suç örgütleri ile mücadele hız kesmiyor
Arefe günü tarihi 2018- tövbe namazı kılınışı kaç rekat
Bekçi alımı başvurusu yap 2018-bekçi maaşları ne kadar olacak?
Mantarlı Tavuk Kavurma nasıl yapılır?
CHP'de yumruklar konuştu mu? İşte son açıklama
Papa'dan İslamiyet'le ilgili bomba sözler! 'Yalan ve saçmalık..'
MFÖ’den 26 yıl sonra dava
E okul vbs giriş takdir ve teşekkür hesaplama
Yorumlar 4 yorum