BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,02
ALTIN 484,51
HABER /  GÜNCEL

AÖL sınavları 2018 3. dönem AÖL sınavı ne zaman Açıköğretim lise sınav takvimi

AÖL sınavı ne zaman yapılacak, Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavı tarihi ne zaman soruları ay sonu yaklaştıkça binlerce öğrencinin gündemi oldu. 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

Abone ol

AÖL sınavı ne zaman, 2018 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman soruları binlerce öğrencinin gündeminde. 3. Açıköğretim lise sınavlarına çok az bir zaman kala öğrenciler AÖL sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi 3. sınavı 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri ise 3 Temmuz Salı günü yayınlanacak. AÖL sonuçları ise http://aolweb.aol.meb.gov.tr adresinde 31 Temmuz'da yayınlanacak. 

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK: Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan iş takvimine göre, AÖL 3. dönem sınavları, 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

AÇIKLİSE SONUÇ BİLGİSİ ÖĞRENME: Açık lise sınav sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR: Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Patates ve soğan fiyatları seçim öncesi neden yükseldi?
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Cuma hutbesi konusu ne 29 Haziran tüm illerdeki cuma hutbesi-tam metni
Taksiciler yine isyanda bu sefer Uber değil
Cuma duaları en anlamlı resimli cuma mesajları-2018
Ekonomi için kritik veri açıklandı! İhracat rakamları...
Bekçi alımı sonuçları 2018 EGM sonuç sayfası yeni süreç başladı
Yemen'de Husiler hapishane bastı
Kılıçdaroğlu ile İnce'nin nerede ve ne zaman görüşecek? Kurultay geliyor
Suriye'den yeni göç dalgası! 150 bine ulaştı
Yorumlar