BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,21
ALTIN 502,42
HABER /  GÜNCEL

AÖL sınavı ne zaman 2018 AÖL 3. dönem sınav tarihi MEB resmi açıklama

AÖL sınavı ne zaman yapılacak, Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavı tarihi ne zaman soruları ay sonu yaklaştıkça binlerce öğrencinin gündemi oldu. 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

Abone ol

AÖL sınavı ne zaman, 2018 AÖL 3. dönem sınav tarihi ne zaman soruları binlerce öğrencinin gündeminde. 3. Açıköğretim lise sınavlarına çok az bir zaman kala öğrenciler AÖL sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi 3. sınavı 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri ise 3 Temmuz Salı günü yayınlanacak. AÖL sonuçları ise http://aolweb.aol.meb.gov.tr adresinde 31 Temmuz'da yayınlanacak. 

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK: Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan iş takvimine göre, AÖL 3. dönem sınavları, 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın giriş belgeleri 3 Temmuz Salı günü yayımlanacak. Sınavın sonuçları ise 31 Temmuz Salı günü ilan edilecek.

AÇIKLİSE SONUÇ BİLGİSİ ÖĞRENME: Açık lise sınav sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR: Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsung Galaxy Note 9 etkinliğinin detayları belli oldu!
LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak-Bakan net tarihi açıkladı
İstanbul bunu konuşuyor! 100 milyon toplayıp kayıplara karıştı
BİLSEM puanları 2018-öğretmen seçimi tercih yapma puanları
Kayıp çocuk operasyonla kurtarıldı! Kaçıranlar gözaltında
İKM sonuçları Adalet Bakanlığı 2018 Afyon gardiyan sonuçları-İSİM LİSTESİ
Şehir Tiyatroları'nda rekor
Kurban Bayramı ayın kaçında 2018-Kurban bayramı Ağustos'un kaçı?
Süleymancıların lideri Alihan Kuriş Kimdir cemaatinin mavi esrarı
Soylu'dan "CHP'lileri şehit cenazelerine almayın" emri...
Yorumlar