BIST 8.214
DOLAR 27,18
EURO 28,56
ALTIN 1.647,80
HABER /  GÜNCEL

Antalya hava durumu haritalı saatlik rapor fena!

Antalya hava durumu fena sağanak yağış bastırdı meteoroloji Antalya 5 günlük haritalı tahmin raporunu yayınladı. Antalya'da son birkaç gündür devam eden sağanak yağıl bugün de etkisini arttıracak. Gün boyunca şiddetli sağanaklar görülecek. Antalya'da hava sıcaklık 8 derece birden azalacak.

Abone ol

ANTALYA hava durumu meteoroloji saatlik yeni hava durumu tahminin yayınladı. Antalya'da son birkaç gündür etkili olan şiddetli sağanak yağış bugün de etkisini gösterecek. Anyalya'da sıcaklıklar 8 derece birden düştü. Özellikle kıyı bölgelerde sağanak yağışlar daha etkili olacak. Yetkililer sel ve su baskınlarına karşı uyardılar.  Antalya'da bugün sıcaklık 21 derece civarında olacak.

ANTALYA HAVA DURUMU: Parçalı bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Antalya şehir merkezi, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu ilçelerinde (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. Sıcaklıklar  6 ila 8 derece azalacak.

RÜZGAR: Sahilde güney ve batı yönlerden kuvvetli, yağış anında zaman zaman fırtına şeklinde, iç kesimlerde kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette esecek.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL: Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın batısı dışında tüm yurdun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Sakarya, Mersin, Adana, Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bugün Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor. Bu gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (4-12 derece) düşeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; Marmara ve Ege'de kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.