HABER /  GÜNCEL

Antalya Adliyesi’nde ‘A4 kağıdı’ krizi hakimler ile baro mahkemelik oluyor

Antalya Adliyesi'ndeki bazı mahkemeler, A4 kağıdı olmadığı gerekçesiyle duruşma tutanağı vermeme uygulaması başlattı. O hakimler baro tarafından Antalya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı'na şikayet edildi. Pazartesiden itibaren ise hukuki yollara başvurulacak...

Antalya Adliyesi’nde son günlerde yaşanan ‘A4 kağıdı’ krizi, Antalya Baro Başkanlığı’nı harekete geçirdi. Bazı mahkemelerin duruşma tutanağını A4 kağıdı olmadığı gerekçesiyle avukatlara vermemesi üzerine baro, 25 Ekim tarihinde Antalya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı’na durumu aktarıp şikayetçi oldu.

BİR AYDIR SORUN VAR... Baro Başkanı Polat Balkan, yapılan görüşmelerle sorunun çözülmediğine dikkati çekerek, meslektaşlarının 1 aydır bu sorunu yaşadığını söyledi. Ortada açık bir hukuksuzluk olduğuna işaret eden Polat Balkan şöyle konuştu:

KEYFİ BİR DAYATMA... “Keyfi dayatma ve kanuna aykırı olan, yurttaşlar açısından hak kaybı, avukatlar açısından da sorumluluk doğurabilecek bu uygulamaya derhal son verilmelidir. Aksi halde 26 Kasım Pazartesi gününden itibaren duruşma tutanağı vermeyen mahkemeler hakkında tutanak düzenleneceğini ve gerekli hukuki yollara başvurulacağını ilgililerin bilgisine sunarız.”

Yorumlar 1 yorum