BIST 5.104
DOLAR 20,88
EURO 22,55
ALTIN 1.329,39
HABER /  GÜNCEL

Ankara'da son dakika FETÖ operasyonu Birol Erdem gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile FETÖ operasyonu kapsamında Adalet Bakanlığı eski müsteşarı ve Başbakanlık yüksek müşaviri Birol Erdem ve eşi son dakika gözaltına alındı.

Abone ol

FETÖ operasyonu kapsamında son dakika haberler bu sabah Ankara'dan geldi. Başsavcılığın talimatı ile Adalet Bakanlığı'nın eski müsteşarı ve Başbakanlık yüksek müşaviri Birol Erdem ile eşi Gülümser Erdem gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakanlık Başmüşavirliği görevini sürdüren eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Erdem ile eşi Gülümser Erdem hakkında FETÖ'ye üye olmak suçundan gözaltı kararı verildi. 

Birol Erdem, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bu sabah Etimesgut'taki evinde, eşi Gülümser Erdem ise ablasının Yenimahalle'deki evinde gözaltına alındı. 

Erdem, 25 Ekim 2010'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi olmuş, 21 Kasım 2011 ile 1 Ocak 2014 tarihleri arasında da Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütmüştü. 

Birol Erdem geçen yıl FETÖ soruşturma çerçevesinde tanık olarak ifade vermişti ve tanık olarak ifadesini vermesi tartışma konusu olmuştu.