BIST 8.009
DOLAR 28,94
EURO 31,84
ALTIN 1.903,68
HABER /  GÜNCEL

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ateş açıldı Gökçek'ten ilk açıklama

ANKARA Büyükşehir Belediyesi'ne kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldığı ve binaya 3 kurşunun isabet ettiği bildirildi. Saldırının fotoğraflarını Twitter hesabında paylaşan Gökçek yazdığı mesajında böyle meydan okudu.

Abone ol

ANKARA Büyükşehir Belediyesi önünde silah sesleri duyuldu. Gece saatlerinde binaya 3 el ateş edildiği saldırıda ölen veya yaralının olmadığı bildirildi.

Melih Gökçek Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Amaç, göz korkutmaksa, boş binaya gece kurşun sıkmak, korkaklığın ta kendisidir. Hak bildiğimizden bir adım geri dönen namerttir" dedi.

Silahlı saldırıda 3 el ateş edildi. Saldırıda ölü yada yaralanan olmazken, binaya 3 kurşunun isabet ettiği görüldü.

Büyükşehir belediyesine gelen polis ekipleri geniş çaplı çalışma yürütürken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

MELİH GÖKÇEK'TEN AÇIKLAMA GELDİ 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'nın bulunduğu katlara isabet eden kurşunların yol açtığı hasarın görüntülerini paylaşan Gökçek, "Dün gece bir araçtan, belediye binamızın 3, 11 ve 16. katlarına isabet eden 3 el atış yapılmıştır. Belediye binası o anda boş olup, herhangi bir yaralı yoktur. Bir sarhoşun atışı mıdır, yoksa bir teröristin atışı mıdır, polisin çalışmasıyla inşallah ortaya çıkacaktır" mesajını paylaştı.

Gökçek, "Amaç, göz korkutmaksa, boş binaya gece kurşun sıkmak, korkaklığın ta kendisidir. Hak bildiğimizden bir adım geri dönen namerttir" açıklamasını yaptı.