BIST 1.391
DOLAR 8,75
EURO 10,40
ALTIN 499,14
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ankara Akyurt yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri

AKYURT ilçesinde 2019 yerel seçimini kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Ankara Akyurt 31 Mart seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

Ankara Akyurt ilçesinde yerel seçimlerde belediye başkanını belirlemek için halk erken saatlerde sandık başına gitti. Akyurt yerel seçim sonuçları büyük bir merak konusu olurken ittifakların alacağı oy açısından da önemli. 31 Mart Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu. Akyurt için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdü.

Akyurt canlı seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Ankara genelinde olduğu gibi Akyurt ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Akyurt seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Ankara Akyurt yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Ankara ve Akyurt ilçesi canlı 2019 yerel seçim sonuçları - tıklayın

2014 Akyurt seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Akyurt Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Ankara Akyurt Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

akyurt seçim sonuçları

Türkiye 2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Temel Karamollaoğlu'ndan Malatya'daki olaya sert tepki: Müşahitlerimiz katledilmiştir
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Suriye'de hain saldırı: 1 asker şehit 1 asker yaralı
Keçiören 2019 yerel seçim sonuçları Ankara seçim sonuçları
Ankara Kalecik yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri
Kahramankazan yerel seçim sonuçları Ankara 2019 seçimleri
Cedi Osman: Gruptan çıkacağımıza inanıyorum
Ankara Haymana yerel seçim 2019 seçim sonuçları
Güdül Ankara yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri
Cenk Tosun'dan Quaresma ve Caner itirafı!
Yorumlar