BIST 7.852
DOLAR 27,12
EURO 28,87
ALTIN 1.673,06
HABER /  EKONOMİ

Ankapark ihalesini kazanan grup belli oldu bin kişi işe alınacak

ANKARA'da yapılacak Ankapark ihalesini, yıllık 26 milyon 400 bin lira üzerinden 29 yıllığına GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu kazandı.

Abone ol

ANKARA Büyükşehir Belediyesi'ne 29 yıllığına tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Ankapark'ın daha önce ertelenen işletme ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Encümen Toplantı Salonu'nda yapıldı.

İhaleye tek firma olarak katılan GBM Ticaret A.Ş. ve Çelik Ortak Girişim Grubu, Ankapark içindeki Temapark'ın işletmesini yıllık 26 milyon 400 bin lira kira bedelinin yanı sıra gelirinin yüzde 3'ünü Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ödemek koşuluyla kazandı.

Bin kişi işe alınacak
Temapark'ta asgari bin kişiyi istihdam edeceğini açıklayan firma, ilk yıl için 100 bin, ikinci yıl için 200 bin ve üçüncü yıl 500 bin olmak üzere Çin'den turist getireceğinin de sözünü verdi. Ankapark içinde yer alan Hayvanat Bahçesi Yapılması İhalesi'nin ise ileriki bir tarihte yeniden yapılacağı duyuruldu.

İŞTE İHALEYİ KAZANAN FİRMANIN YETKİLİLERİ... Şirket yöneticileri projeyle Ankara'da istihdam yaratacak ve 1000 kişiyi işe alacak.

2 MİLYAR TL'YE MAL EDİLMİŞTİ
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in en büyük projelerinden olan Ankapark yaklaşık 2 milyar TL’ye mal edilmişti.

MELİH GÖKÇEK'İN EN BÜYÜK HAYALİYDİ : Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu park için 'en büyük hayalim' diyordu. Ankapark'ın işletme ihalesi, teklifte bulunan olmadığı için daha önce ertelenmişti. Bugün yapılan ihaleye de sadece bir firma katıldı.