HABER /  GÜNCEL

Anıtkabir'de 19 Mayıs izdihamı!

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini de ziyaret eden kalabalık nedeniyle müze önünde kuyruk oluştu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle vatandaşlar Anıtkabir'e adeta akın etti. Şu anda da Anıtkabir avlusunda binlerce vatandaş toplandı.

Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Anıtkabir'e gelen vatandaşlar, yol boyunca çeşitli sloganlar attı, 10. Yıl ve İzmir marşlarını söyledi. Vatandaşlar, Atatürk'ün mozolesinin önünde dua okuyarak, mozoleye kırmızı, beyaz karanfiller ve güller bıraktı.

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini de ziyaret eden kalabalık nedeniyle müze önünde kuyruk oluştu.Turistlerin de ziyaret ettiği Anıtkabir alanına, Ulu Önder Atatürk'ün 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkışını anlatan, şahlanan at üzerindeki Atatürk'ü tasvir eden dev yağlı boya tablo konuldu. Vatandaşlar tablonun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
      
Askerlerin nöbet değişimine de ilgi gösteren vatandaşlar, askerleri sık sık alkışladı.
      
Bu arada, Anıtkabir Komutanlığı koordinatörlüğünde düzenlenecek etkinlik çerçevesinde Anıtkabir'de 17 yıl aradan sonra ilk kez konser verilecek. Bugün gece yarısına kadar halka açık olacak Anıtkabir'de konser için sahne oluşturuldu. 

Anıtkabir'de 19 Mayıs Konseri

Genelkurmay Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla TSK Bandoları tarafından Anıtkabir'de ve Ankara'da yer alan AVM'lerde halka açık olarak gerçekleştirilecek konserler olacağını duyurdu.

Anıtkabir'de 19.00 - 23.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği kaydedilen programda Hakan Aysev, Feryal Türkoğlu ve TSK Armoni Mızıkası ile Atatürk Gençliği Korosundan Atatürk'ün Sevdiği Türküler ve Bando Konseri'nin yer alacağı belirtildi. Genelkurmay tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca Anıtkabir'deki programın 1919 adet Barış Fenerinin uçurulmasıyla son bulacağı da duyuruldu.

Anıtkabir'de gerçekleştirilecek etkinlik programı şöyle:

Saat Faaliyet
20:30-20:35
Faaliyet Programının Arzı
Saygı Duruşu
Günün Anlam ve Önemine İlişkin
20:35-21:00
Piyano Resitali (Gülsin ONAY)
21:00-22:15
Hakan AYSEV, Feryal TÜRKOĞLU ve TSK Armoni Mızıkası ile
Atatürk Gençliği Korosundan Atatürk'ün Sevdiği Türküler ve Bando
Konseri
22:15-22:45
1919 adet Barış Fenerinin Uçurulması
22:45-23:00
Faaliyetin Sona Ermesi

ÖNCEKİ HABERLER
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun her şeyi yalan!
Reno ve TOFAŞ krizi Ford'a sıçradı!
Ütopya'da şok! Kim yazıldı, kim elenecek?
Arkamda durun bağımsız Kürdistan'ı ilan...
Dolar'dan 19 Mayıs atağı!
15 tatil ne zaman Ocak ayının kaçında başlıyor?
Yorumlar 4 yorum