HABER /  EKONOMİ

Anadolu'nun istihdam yıldızları belli oldu

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, 13’üncü “Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması” sonuçları yayınlandı.

İstihdamını en çok artıran 5 şirket sırasıyla, Kayseri Metal Center Sanayi, Harput Tekstil Sanayi, Durum Gıda, Penguen Gıda ve Kipaş Kağıt oldu.

Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen “Anadolu 500 Ödülleri” Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

“Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması” sonuçları, Anadolu’da faaliyet gösteren ve aynı zamanda istihdama büyük katkı sağlayan şirketleri de ortaya koydu. Özellikle ekonomi gündeminde, “istihdam seferberliği” konuşulurken açıklanan sonuçlar, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren şirketlerin ülke istihdamına katkısını görmek adına önemli bir veri sunuyor.

İstihdamını en çok arttıran ilk 5 şirketin ödülleri Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner tarafından verildi

Araştırmaya göre Anadolu’da faaliyet gösteren şirketler arasında istihdama en çok katkı sağlayan şirketler, Kayseri Metal Center Sanayi, Harput Tekstil Sanayi, Durum Gıda, Penguen Gıda ve Kipaş Kağıt olarak sıralandı. Şirketler ödüllerini T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla düzenlenen tören ile aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD Başkanı Donald Trump'ın ilk ayı 'sancılı' geçti
Orta kulak iltihabı bu belirtilere dikkat!
MEB'den sürücülere "saygı" eğitimi
2016'da 1,5 milyar akıllı cep telefonu satıldı
Vardiyalı çalışan kadınların çocuğu olmayabilir!
5 Ocak sigara fiyatları zam mı geliyor yeni sigara fiyat listesi
Yorumlar