BIST 1.325
DOLAR 7,94
EURO 9,46
ALTIN 461,17
HABER /  GÜNCEL

Amerika malı içecek markaları hangisi ABD menşeli boykot listesi

Amerika mallarına boykot çağrısından sonra vatandaşlar hangi ürünler Amerikan malı, ABD boykot listesinde hangi ürünler var araştırmalarını hızlandırdı. Sizler için Amerika malı olan içecek markalarını derledik. İşte boykotlanan ABD menşeli içecek markaları listesi.

Abone ol

ABD malı içecek markaları hangisi, hangi ürünler ABD boykot listesinde araştırmaları Erdoğan'ın boykot çağrısından sonra arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye karşı ekonomik savaş ilan eden ABD'ye misilleme için boykot çağrısı yaptı.

Bu çağrı ile birlikte Amerika menşeli içecek mallarına boykot twitterda TT listesine girdi. Peki neler Amerika malı, otomobil, temizlik, gıda, içeçek markakaları neler. İşte liste:

ABD malı içecek markaları : Coca Cola, Pepsi, Yedigün, Sprite, Fanta, Schweppes, Damla Su, Cappy

ABD giyim markaları : Tommy Hilfiger, Nike, Polo, Ralph Lauren, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi’s, Timberland, Lee, GAP,

ABD otomobil markaları : Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Hummer, Jeep

ABD malı elektronik markalar : -Apple, Microsoft, Intel, Dell, HP, Amazon, AMD, Bose, IBM, Nvidia, Sandisk, Seegate, Viewsonic, Western Digital, Qualcomm, Alienware, Beats By Dre, Fitbit, Gemini ve Jabra.

ABD markalı gıda markaları : First Sakız, Falım, Kraft, Fritolay, Milka, Ruffles, Doritos, Lays, Cheetos, Mc Donalds, Burger başta olmak üzere bir çok hazır yiyecek zinciri de ABD menşeli.

ABD markalı temizlik ürünleri : Ace, Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe, Calgon, Clit Bang, Colgate, Dettol, Fairy, Finish, Head & Shoulders, Hacı Şakir, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor , Nıvea, Oral-B, Orkid, Palmolive, Pantene, Prima, Prima, Protex, Rinso, Rejoice, Sensodyne, Vileda, Vanish, Veet, Vim, Febreze, Koleston, New Wave, Discreet, Gillette

ÖNCEKİ HABERLER
Katar Emiri Şeyh Temim Türkiye'ye geliyor!
Amerika malı gıda markaları hangisi ABD menşeli yiyecekler listesi
1000 dolar bozdurana, cep telefonu hediye
Amerika malı temizlik ürünleri hangisi ABD menşeli deterjan listesi
Amerika malı giyim markaları hangisi ABD menşeli kıyafetler listesi
Ayyüce Çınar kimdir tiktok fenomeni nerelidir kaç yaşında öldü?
Yorumlar