BIST 1.331
DOLAR 7,80
EURO 9,48
ALTIN 462,02
HABER /  GÜNCEL

Altaylı büyük bir felaket olur deyip uyardı Zarrab itirafçı olursa...

Türkiye Rıza Zarrab'ın son durumu hakkında nota verip bilgi istedi. Reza Zarrab'ın itirafçı olduğu iddiaları da var. Ünlü Gazeteci Fatih Altaylı Rıza Zarrab konusunda uyarıda bulundu ve Zarrab'ın itirafçı olması durumunda nelerin olabileceğini yazdı.

Abone ol

Reza Zarrab'ın itirafçı olup olmadığı tartışması sürüyor. Peki Zarrab itirafçı olursa başına ne gelir? Bu sorunun yanıtını Fatih Altaylı verdi. "Eğer durum bu ise, Reza Zarrab yeni bir kimlik, yeni bir yüzle ABD’de yeni bir hayata başlayacak demektir. Ve muhtemelen Türkiye’den sonra İran’a karşı da ABD tarafından kullanılacak bir unsur olacaktır."

Fatih Altaylı'nın 'Zarrab ABD vatandaşı oldu mu?' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

ABD’deki Zarrab bilmecesi giderek çapraz bulmacaya dönüşüyor. Amerikan medyasında her gün yeni iddialar ortaya atıldığı gibi, bir sürü isim, ilişki, bağlantı ortaya dökülüyor. Haftalar önce burada, “FETÖ’cü savcı ve polisler aylardır Zarrab davası için savcılarla birlikte çalışıyor” diye yazdım.

EĞER İDDİALAR DOĞRUYSA...

Dava dosyası içeriğiyle ilgili her gün ortaya atılan iddialar doğruysa, yani FETÖ’nün ABD medyasındaki bağlantılarını kullanmasıyla uydurulan haberler değilse, iddiamız doğru çıkacak gibi. Tabii şurası açık ki, buradan oraya götürülen tapeler, kayıtlar ABD yargısında “geçerli kanıt” sayılmaz.Çünkü ABD yargısının kontrolü altında yapılan güvenilir dinleme sınıfına girmeleri mümkün değil.

FELAKET OLUR Kİ SORMAYIN

Ama ortalığı bulandırmak için kullanılabilir. Tabii bir Amerikan istihbarat kuruluşu çıkıp da, “Bu dinlemeleri biz yaptık, ABD yargısının onayıyla yapılmış dinlemelerdir” diyerek bu dinlemelere sahip çıkmaz ise. Eğer böyle bir durum oluşursa o da ayrı bir felaket olur ki, sormayın.

FETÖ TÜRKİYE'NİN CANINI SIKABİLİR

Darbe girişimi sonrası, “FETÖ diasporası Türkiye’nin canını çok sıkabilir” uyarım bugünleri öngörüyordu aslında. Zarrab’ın durumu ise ayrı bir muamma. Yine “itirafçı tanık” olmayı kabul ettiği için serbest bırakıldığı iddiaları var ve bu kez durumdan avukatları da habersiz, Zarrab’ı onlar da göremiyormuş bir süredir.

Eğer durum bu ise, Reza Zarrab yeni bir kimlik, yeni bir yüzle ABD’de yeni bir hayata başlayacak demektir. Ve muhtemelen Türkiye’den sonra İran’a karşı da ABD tarafından kullanılacak bir unsur olacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 81.bölüm fragmanı son bölüm neler oldu?
AK Parti'de kafalar karışık MHP ile ittifakı kimler istemiyor?
PKK'dan en kalleş pusu: Çocuklara ölüm tuzağı!
Süleyman Soylu eşi kimdir aslen nereli kızı ve oğlu!
Valilik duyurdu! 12 köye yasak geldi operasyon başlıyor
İzmir'de Almanları dolandırdılar! Suç örgütünün mal varlığı dudak uçuklattı
Yorumlar 32 yorum