BIST 9.653
DOLAR 32,53
EURO 34,67
ALTIN 2.503,65
HABER /  DÜNYA

Almanya'da vergi borcu yüzünden köpeklerine haciz geldi

ALMANYA'da yaşanan haciz olayı insanı hayrete düşürdü. Vergi borçlarını ödeyemen aile çok sevdikleri köpeklerinden oldu.

Abone ol

Alman medyasında yer alan haberlere göre Ahlen Belediyesi, alacağını tahsil etmek için adı açıklanmayan kişinin evine geçen Kasım'da iki haciz memuru gönderdi. Ailenin iddiasına göre, haciz memurları önce evin en değerli 'eşyası' olarak tekerlekli sandalyeye el koymak istedi.

Fakat sandalyenin sigorta şirketine ait olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ailenin Edda adlı köpeğine el konuldu. Edda, bir belediye çalışanının özel hesabından açık artırma sitesi eBay'de 750 Euro'ya satışa çıkarıldı.

Fiyatının altına satıldı dava konusu oldu
Köpeğin şimdiki sahibi polis memuresi Michaela Jordan, fiyatın düşük olmasından şüphelenerek belediyeyi aradı. Normalde bu cins köpeklerin 1500-2000 Euro'ya satıldığı belirtiliyor.

Jordan, telefondaki belediye görevlisinin köpeğin sağlıklı ve aşılarının tam olduğunu söylemesiyle ikna oldu. Ancak Michaela Jordan, köpeğin gözünden rahatsız olduğunu ve dört ameliyat geçirdiğini belirterek 1800 Euro'luk veteriner masrafını geri alabilmek için belediyeye dava açtı.

Belediye sözcüsü Frank Merschhaus, köpeğe el konulması kararının yasal olduğunu söyledi. Merschhaus, ailenin tekerlekli sandalye iddiasını ise reddetti.