BIST 1.392
DOLAR 8,82
EURO 10,36
ALTIN 497,28
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan tanzim satış tepkisi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, tanzim satışlarının milletin gözüne sokularak yapıldığını iddia etti. İmamoğlu, "o kuyrukta saatlerce vatandaşları bekleterek afişe etmekle, ben bu işi çözdüm diye çıkıp televizyonlarda konuşamazsınız. Ayıptır, günahtır." diyerek tepki gösterdi.

Abone ol

31 Mart Seçimleri kapsamında  ilçe ziyaretlerine devam eden Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da kanaat önderleri, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir davet salonunda buluştu. İmamoğlu'na CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu da eşlik etti. 

Kötü söz sahibine aittir

Kahvaltılı toplantıda, projelerinden bahseden İmamoğlu, kendilerinin bir kavganın içine çekilmek istendiğini söyleyerek, "Kafalar biraz karışık. Çünkü hiç tahmine etmedikleri ve görmedikleri bir sistemle süreçle karşı karşıyalar. Bir kere sadece İstanbulluyu anlatan, konuşan ve başka bir muhatap görmeyen bir belediye başkan adayı var. Her gün bir polemik ve kavganın muhatabı olacak ve kendine alan yaratıp prim kazanacak ve bu süreçle başarıyı hedefleyecek. Çünkü Türkiye'nin alışılmış süreç bu. O tarafta değilim sizlere hitap ediyorum, bizim kavgayla tek bir anımız yok. Bizim işimiz Eyüpsultan ne olacak, İstanbul ne olacak. Onların işi başka bir şey olabilir. Ama biz onların istediği alana hiç girmeyeceğiz. Dün bile bir sürü polemik. O bunu dedi, şu bunu dedi. Vallahi hiç umurumda değil. Güzel bir laftır ya hiç ilgilenmiyorum. Bazen bize dönük sözler söyleniyor, bizimle hiç alakası yok. Hiç umurumda değil. Bana değdiği yok, benimle ilgisi yok. Kötü söz sahibine aittir. Bizim kimseyle bir kötü sözümüz yok ve olmayacak. Hiçbir şekilde o kişilerin istediği alana girmeyeceğiz. Biz sizlerin arasında olacağız" dedi.

Tanzim satışı biz iyi biliriz

İstanbul'da güvenli ve ucuz gıdaya erişimi sağlayacaklarını belirten İmamoğlu, İstanbul'un 151 köyünde ve Trakya'da tarımı destekleyerek, yine tarım ürünlerinin İstanbul'a erişimindeki engelleri ve maliyetleri de ucuzlatacaklarını söyledi. Tanzim satışlarını da eleştiren İmamoğlu, "Seçime 40 gün kala tanzim çadırları kurmakla, insanların gözüne girme adına bu adımları atmakla ve o kuyrukta saatlerce vatandaşları bekleterek afişe etmekle, ben bu işi çözdüm diye çıkıp televizyonlarda konuşamazsınız. Ayıptır, günahtır. Tanzim satışı biz iyi biliriz. Tanzim satış 1970'lerde İzmir'de Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin döneminde başlatılmış bir çalışmadır. Tanzim satış milletin gözüne sokularak yapılmaz. Tanzim satış, 'bak ben ucuza mal satıyorum, sana da veriyorum' diyerek lütufmuş yapılmaz. Tanzim satışı esnafı pazarcıyı terörist halinde getirdim diyerek yapılmaz" diye konuştu.

İstanbul'da eğitimi, gıdayı, ulaşımı ve suyu ucuzlatacaklarını söyleyen İmamoğlu, 5 yıl içinde yapılacak alt yapı çalışmaları ile İstanbul'da suyun musluktan içilebilir hale geleceğini kaydetti.

Bu kente ihanet ettiler

Ekrem İmamoğlu, konuşmasının devamında, "25 yıllık süre gelen yönetim anlayışı miadını doldurmuştur. Kendilerini yenileyemiyorlar, önünüze hiçbir yeni fırsat ortaya koyamıyorlar. Size samimiyetle söylüyorum, açın bakın bir aydır ne anlatırsak 10 gün sonra çıktılar onu anlattılar. İlk defa açıklamalarında açıklık, şeffaflık gibi kelimeler duyuyorsunuz. Hayatları boyuncu bir kişinin verdiği kararlarla süreci yöneten insanlar katılımcılığa, şeffaflığa yönelik sözler kullanıyorlar. Hoşumuza gidiyor. Kendin tarifleriyle bu kente ihanet ettiler. Bu şehre başka bir duygu lazım. 31 Mart'a az kaldı. Elbette burada çalışma arkadaşlarım var, yol arkadaşlarım var, ama elbette oy verecek insanlarda var. Söylemleri, sözleri heyecanı, birikimi, belediye başkanlığına olan bakışı, tecrübesi, sürece olan dinamizmi, herkesi kucaklaması, bu şehri kim yönetebilir ona bakın. Başka bir şeye bakmayın, başka söz dinlemeyin" şeklinde konuştu.

31 Mart'ta yapılacak olan seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatan İmamoğlu, konuşmasının sonunda, "Enerji ise bizde var, samimiyetse bizde var, kadroysa var, güvencemiz var. Güvencemiz sizlersiniz. Hepinizden destek istiyorum. 31 Mart hepimiz için çok güzel bir gün olsun istiyorum" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bedelli askerlikte önemli değişiklik
Bedelli askerlikte önemli değişiklik
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Balıkesir'de balıkçının oltasına takıldı
Balıkesir'de balıkçının oltasına takıldı
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ödeme takvimi
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ödeme takvimi
Son deprem 7.1 büyüklüğünde meydana geldi yer Peru!
Son deprem 7.1 büyüklüğünde meydana geldi yer Peru!
Regl olan kadınlar cuma günü hangi duayı okuyabilir?
Regl olan kadınlar cuma günü hangi duayı okuyabilir?
Fatih Altaylı anjiyo oldu Canan Karatay'ı suçladı
Fatih Altaylı anjiyo oldu Canan Karatay'ı suçladı
Binali Yıldırım İstanbullulara müjdeyi verdi! O bölge tasarım merkezi yapılıyor
Binali Yıldırım İstanbullulara müjdeyi verdi! O bölge tasarım merkezi yapılıyor
Murat Kurum: 6,7 milyon yapı stoğu sağlıksız
Murat Kurum: 6,7 milyon yapı stoğu sağlıksız
FETÖ şüphelisi askerler itirafçı olup serbest kaldılar
FETÖ şüphelisi askerler itirafçı olup serbest kaldılar