HABER /  GÜNCEL

ALES soru cevapları ne zaman açıklanır 18 Kasım cevap anahtarı

ÖSYM tarafından 18 Kasım pazar günü 3. kez yapılan ALES sınavı soru cevapları ne zaman yayınlanacak sorusu gündemde. Toplam 100 sorunun sorulduğu ALES sınavı soru cevapları kitapçık türüne bugü nyani 20 Kasım salı günü açıklanması bekleniyor.

Abone ol

ALES soru cevapları ne zaman açıklanır sorusu 18 Kasım Pazar günü sınava giren binlerce kişinin gündeminde ilk sırada. Binlerce kişinin merakla sorguladığı ALES soruları ve cevapları, ÖSYM tarafından belirlenen tarihte erişime açılacak. Peki, ALES soruları ve cevapları ne zaman açıklanır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konunun detayları

ALES SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ALES soruları ve cevapları geçtiğimiz sınav döneminde, sınavın uygulanmasının üzerinden 2 gün geçmesiyle birlikte erişime açılmıştı. Bu dönem de sürecin böyle ilerleyeceği düşünülürse, ALES sınav soruları ve cevaplarının 19 ya da 20 Kasım tarihinde ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden duyurulacağı öngörülebilir.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: 18 Kasım tarihinde Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilen ALES, ÖSYM'nin değerlendirmelerini tamamlamalarının ardından 20 Aralık tarihinde erişime açılacak.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ: Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ALES KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK: Danıştay 8. Dairesi, 2017 yılında ALES'in içeriğine ilişkin olarak yapılan düzenlemeler sonrasında, 2017 öncesinde yapılan ALES sınavlarının 5 yıl boyunca geçerli olacağına dair geçici madde hükmü hakkında yürütmenin durdurulması yönünde karar verdi.

.

ÖNCEKİ HABERLER
Asgari ücret için Hak-İş'ten Türk-İş'e tepki '2 bin lira çok az'
Meral Akşener'den hükümete çağrı! Beşar Esad'la anlaşın!
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de
Liseli kızın foyası mahkemede ortaya çıktı!
Yakaladığı hırsızı selfie çektikten sonra polise teslim etti
BİM aktüel 29 Mayıs 2020 kataloğu indirim yağmuru başladı
Yorumlar