HABER /  İYİ PARTİ

Akşener o iddiaya çok kızdı: Çirkin, saygısız ve çok ayıp!

Siyasetin nezaketini kaybettiğini aktaran Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işbirliği yapmasını saygıyla karşıladığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Çankırı’da partisinin il binasının açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Partisinin CHP ve HDP ile yan yana geldiği iddialarına sert yanıt veren Akşener, "İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum.'' dedi.

Akşener yapmış olduğu açıklamada; ''Bugüne kadar İYİ Parti Genel Başkanı olarak benim ağzımdan bir siyasi partinin aldığı karara yönelik akıl fikir verecek bir cümle çıkmadı. Sayın Bahçeli bize akıl verme mevkiinde değil. Dolayısıyla o bir karar vermiştir ona saygı duyuyoruz, hayırlı olsun" dedi.

DEMOKRAT PARTİ VE SAADET PARTİSİ İLE İTTİFAK MESAJI

Akşener, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini de dile getirerek, "Bizim ne yapacağımıza başkası karışamaz. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti adına aday göstereceğiz. Arkadaşlarımız beni istiyorlar, ben de buna ’Evet’ diyorum. İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi’yle yan yana gelmeyi düşünürüz. Bir görüşmemiz de yok bu anlamda. Dolayısıyla ne CHP ne de diğer partiyle birlikte seçime gitme gibi bir birlikteliğimiz olamaz" diye konuştu.

Akşener ayrıca, 15 Temmuz 2018’de erken seçim olacağına yönelik öngörüsünü bir kez daha tekrarladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Açıköğretim sınavlarına girecekler dikkat
Erdoğan Beştepe'de Bahçeli ile görüştü
Türkiye'ye tahsis edilen Sevakin Adası'yla ilgili şaşırtan detay
Wikileaks kurucusu Assange'a vatandaşlık verdiler
Ankara'da iki binaya yıkım kararı
Club Brugge Galatasaray maçı şifresiz canlı veren kanalların frekansını ayarlama
Yorumlar 27 yorum