BIST 1.314
DOLAR 7,87
EURO 9,32
ALTIN 478,60
HABER /  AK PARTİ

AK Parti'yi zirveye taşıyan 10 isim!

AK Parti'nin yerel seçimlerde oy oranını arttırıp yüzde 45 bantına çıkmasının ardında Erdoğan'ın 10 kişilik 'Strateji Ekibi' var.

Abone ol

Seçim stratejisini, sloganlarını belirleyen ve Başbakan Erdoğan'la anlık paylaşım yapan kadro yüzde 45'lik oy oranının yakalanmasında büyük pay sahibi.

"Strateji Ekibi"nin başında siyasi araştırmalar konusunda uzman olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Süleyman Soylu, Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın da yer aldığı kadronun önemli bir ismi de Ankara milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan. Başbakan'ın siyasi başdanışmanı Doç. Dr. Ertan Aydın, Pollmark'dan İbrahim Dalmış, SETA Başkanı Taha Özhan ve Erol Olçak da strateji ekibi kadrosunda.

AK PARTİ'YE ANKET YAPAN ŞİRKETLER

Radikal sinin haberine göre, AK Parti 'nin strateji ekibi 4 ayrı kamuoyu şirketiyle çalıştı. Pollmark, Anar, Denge ve Genar'a sürekli anket yaptırıldı. 4 firma 81 ilde 200 bin kişiyi kapsayan geniş bir araştırma yaptı. Bu araştırmaların sonucunda ortalama yüzde 46 oy oranı bulundu. Başbakan Erdoğan'a sunulan hiçbir anket yüzde 45'in altını görmedi. 81 il "kesin kazanılacak iller", "kaybedilecek iller" ve "çekişmeli iller" olarak 3 gruba ayrıldı. Sandıktan çıkan sonuçlar anketteki rakamları doğruladı.

seçim sonuçları 2014.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Ayşe Arman hiç 'kıvırtmadı': Kaybettik!
Bu da seçim sonrası CHP karikatürü
Erdoğan'ın kısık sesi iki günde nasıl düzeldi?
Anadolu Ajansı Taraf ile köprüleri attı
CHP'de topluca 'başarısızlık' istifası
Öğretmenler Günü mesajları uzun komik ve anlamlı 24 Kasım sözleri
Yorumlar 7 yorum